Zajímalo by vás, jak se dá zjistit krevní skupina? Také patříte mezi ty, kdo svojí krevní skupinu neznají? Přiznám se, že i já si toto nepamatuji a to jsem jí měla 9 měsíců napsanou v těhotenském průkazu a často do něj nahlížela

Ano krevní skupinu zjistíte 100% v těhotenství, kdy vám ji zapíši do průkazky. Krevní skupinu můžete také zjistit, pokud půjdete krev darovat. Je dobré vědět jakou krevní skupinu vlastně máte, protože se podle toho můžete také pak stravovat.

Díky tomu že budete znát svou krevní skupinu, můžete tělu dát to, co potřebuje a naopak se vyhnout potravinám, které vám mohou ublížit. Jaká je vaše krevní skupina se dá také zjistit v jakékoliv laboratoři, kde vám jí po odebrání krve sdělí.

Máme 4 krevní skupiny: skupina A, skupina B, skupina AB a skupina 0. U skupiny A se tvoří aglutinogen A, u skupiny B se tvoří aglutinogen B, u skupiny AB se tvoří aglutinogeny oba a u skupiny 0, se netvoří aglutinogen žádný.

Svou krevní skupinu bychom měli určitě znát, i když před každou operací, či zákrokem se zjišťuje, jakou krevní skupinu máme, nikde se to však bohužel neeviduje a to je škoda. Výborné by bylo, kdyby tento údaj byl například na kartě pojišťovny, kterou musíme předkládat při každé návštěvě zdravotnického zařízení.

Na našem trhu je k dostání i domácí test MIRATES, který stojí okolo 400 Kč a se kterým si můžete zjistit vaší krevní skupinu pohodlně z domova a nemusíte nikam chodit. Tento test si zaplatíte. Pokud chcete vědět krevní skupinu zdarma, zajděte si k vašemu lékaři.