Ženské libido

Impotence u žen není tak známá jako u mužů, ale můžeme tento nedostatek chuti na sex a vůbec celkový stav organismu, kdy cítíme únavu a apatii, přirovnávat k impotenci? Ženské libido je více srovnáváno s psychikou a duševní pohodou každé ženy. V tomto článku se budete moci dočíst jak překonat tuto pohlavní chladnost a doporučíme vám přírodní produkty a afrodiziaka, která vám mohou pomoci.

Neexistují příčiny, které by s přesností určovali proč ženy ztrácejí chuť na sex. Ke ztrátě ženského libida může dojít v jakékoli fázi aktivního sexuálního života. Věk v tomto případě nehraje roli. Chuť na sex můžete ztratit při prvních sexuálních zkušenostech, nebo ve zralém věku. Nedostatek sexuální touhy způsobuje nedobrovolnou kontrakci poševních stěn, které tak znesnadňují dosáhnout orgasmu a příjemného prožitku z aktu.

Mezi časté příčiny můžeme zařadit:

 • Problémy v komunikaci a důvěře mezi partnery
 • Emocionální faktory: strach a zábrany vůči sexu, osobní trauma, fyzické nebo psychické komplexy, předchozí traumatické zkušenosti atd.
 • Období vysoké fyzické a psychické námahy: tato životní období jsou pro organismus vysokou zátěží. Můžou ovlivnit chod a správné fungování celého organismu: nespavost, nechutenství, ztráta imunity a ztráta vitální energie.
 • Biologické příčiny: s přibývajícím věkem a zejména v období menopauzy dochází k důležitým hormonálním změnám. Ty mohou mít vliv na snížení nebo zvýšení libida. Také antikoncepce a libido mohou být kombinací, která se u žen může projevit ztrátou chuti na sex.

Jak zvýšit libido?

K dispozici máme na výběr přírodní produkty, které předcházejí ztrátě libida, dále afrodiziaka, které jsou vyrobené ve spojení s chemickými komponenty a nebo na bázi bylinných sloučenin. Tabletky na zvýšení libida u žen většinou obsahují vitamíny, minerály a látky, které podporují správný chod organismu a podporují jeho imunitu. Zde uvádíme některé z nejčastěji používaných složek:

 • Ženšen: léčivá bylina s dlouhosáhlými pozitivními účinky na lidský organismus. Působí na krevní oběh, chrání imunitní systém, působí na centrální nervovou soustavu, zlepšuje duševní a fyzické schopnosti a posiluje a regeneruje orgány a tkáně. Dva nejrozšířenější druhy jsou: ženšen americký a ženšen korejský.
 • Antioxidanty: zlepšují kondici a mají vliv na přísun energie. Nejlepší jsou kombinace vitamínů C a E a aminokyseliny
 • Vitamín B6: najdete ho v avokádu, banánech, zelí, špenátu, játrech, makrelách či v droždí. Je důležitým vitamínem při metabolismu aminokyselin a sacharidů

FEMINIL

20150204124905Pokud jste se setkali s některým z výše popisovaných stavů, proč nezkusit preventivní opatření? Nejenom v zimních měsících, kdy se doporučuje zvýšit přísun minerálů a vitamínů, uvážlivý celoroční přísun vhodných látek může zabránit zpomalené nebo narušené funkci organismu a přinést pozitivní výsledky. Feminil je jedním z těch potravinových doplňků, které obsahují vyvážený přístun vitamínů a minerálů na přírodní bázi.

Feminil působí na krevní oběh, uvolňuje napětí, obsahuje Macu, Ženšen, vitamín B6 a Gingo biloba, které dodávají tělu životní energii, optimismus a zároveň podporují činnost ženských pohlavních orgánů.

Efekt Feminilu

 • Pomáhá zvýšit sexuální apetit (efekt afrodiziakum)
 • Zlepšuje činnosti ženských pohlavních orgánů
 • Podporuje sekreci v poševní zóně
 • Pomáhá bojovat proti příznakům menopauzy