Anorexie, nemoc, která vzniká kvůli tomu, jak je dnešní doba nastavena. Díky tomu, že je moderní být na kost vychrtlý, tak po tom touží samozřejmě nejedna žena či dívka, která je pak schopná udělat pro „dokonalou“ postavu cokoliv i za cenu, že nasazuje svůj život.

Bohužel je to tak, že společnost neustupuje od nároku na hubené modelky a tak se k ústupu anorexie zatím zdaleka neschyluje. Možná. znáte někoho, kdo anorexií trpí a chtěli byste mu pomoci, možná jste to právě vy, kdo je touto nemocí postižen.

Jak se dostat z anorexie? V první řadě je velice důležité, aby se z anorexie chtěla dostat postižená dívka. Pokud si dívka, nebo žena závažnost svého onemocnění neuvědomí a bude se bránit přibírání na váze, tak s tím jen těžko někdo něco udělá, proto je velmi důležité a první fáze léčby je konzultace s pacientkou.

Je nutné jí přesvědčit o tom, že se z této nemoci musí dostat, jinak může dojít k tomu nejhoršímu a to ke smrti pacientky. Je nutné dívce, či ženě vysvětlit, že když bude chtít být extrémně hubená, tak na to doplatí tím nejvzácnějším a to je její zdraví. Dochází k bolestem žaludku, vypadávání vlasů, ztrátě menstruace u žen a mnohým dalším obtížím.

O pomoc můžete požádat psychologa, který si s postiženou promluví a vysvětlí jí okolnosti toho, jak s nemocí bojovat, popíše jí jak je pro ní nemoc nebezpečná a začne s ženou, či dívkou problém řešit. Je-li nemoc již v tak závažném a pokročilém stavu, kdy je postižená ohrožená na životě, dochází k hospitalizaci.

Nikdy však nedopusťte, aby se tohle přihodilo někomu blízkému a mějte oči otevřené, pokud vidíte, že vám před očima někdo hubne, a to velmi rychle. Buď je v tom jiná nemoc, nebo právě anorexie, nikdy to však nebude jen tak. Nezavírejte před nezdravím hubnutím oči, ale snažte se okamžitě jednat.