Rychlé diety jsou v poslední době stále větším trendem a opravdovým lákadlem. Neustále se o nich mluví, najdete je jak v časopisech, tak i na internetu. Tvůrci těchto diet přicházejí stále s lepšími nápady a typy, jak diety zlepšovat. Tyto diety jsou nejlepší pro ty, co se nechtějí někde dřít v posilovně, nebo běhat někde v parku, nebo se zdržovat nějakým zdlouhavým stylem hubnutí.

mojzagrebinfo / Pixabay

Takhle si najdete dietu, která je pro vás jako stvořená a můžete ji hned nasadit. Po pár dnech máte nadbytečná kila dole. Samozřejmě po dietě budete muset trošku přehodnotit styl stravování, jinak by tato námaha nebyla moc platná. Rychlé diety jsou na rychlost velmi účinné, ale také budete mít pocity hladu, budete unavení a malátní. To ale k těmto dietám patří. Které jsou ale nejvíce vyhledávané a používané?

Dukanova dieta

Známá a světově proslulá dieta. Je opravdu účinná, pokud ji dotyčný drží podle pravidel. Autorem je Dr. Pierre Dukan. Dieta se skládá ze čtyř fází, ale nejběžněji užívaná je první fáze. Je velmi striktní, povolené jsou pouze bílkoviny, bez soli, cukru a tuku.

Výhodou je, že bílkovin můžete sníst kolik chcete, aniž byste se museli bát o svou váhu. Je povoleno libové maso. Kuřecí, krůtí nebo telecí. Také ryby můžete zařadit do svého jídelníčku, nebo také vejce a kefír.

Jelikož je ale v této fázi zakázán přísun ovoce a zeleniny, bylo by dobré užívat nějaké vitaminy v tabletách, ten kdo dietu drží (tato fáze by se měla držet maximálně 5-7 dní), pocítí únavu, bolesti břicha, pocity hladu. Během této diety se ani nedá sportovat, ale doporučuje se dvaceti minutová procházka svižným krokem.

Po této útočně fázi se do jídelníčku přidává zelenina a sacharidy. Jídelníček je tedy potom už pestřejší. Ten kdo chce shodit kolem 5kg, tak mu stačí pouze první fáze. Bílkoviny zatěžují trávicí trakt, a můžete mít trávicí potíže, je dobré si sehnat (v lékárně, nebo zdravé výživě) rozpustnou vlákninu, která zamezí těmto potížím.

Tekutá dieta

Velmi známá, celkem i oblíbená tekutá dieta. Je velmi nebezpečná. Doporučuje se ji držet maximálně 4 dny a už tak dotyčný musí být velmi hladový a vyčerpaný. Jsou povoleny všechny tekutiny, jako náhrada teplého jídla poslouží polévkový vývar.

Tato dieta je takový antioxidant. Vyplavíte škodlivé látky z těla, a ještě vám to ubere i pár kil. Do diety by se měl pouštět jen člověk co je 100% zdravý, jinak by spíš taková dieta mohla uškodit nějakým kolapsem.

Je povoleno všechno pití, i to s cukrem, ale v normální míře. Tělo potřebuje cukr, aby mohlo vydávat nějakou energii. Můžete pít ovocné a zeleninové šťávy, ochucené minerální vody, oslazený čaj i kávu, džus, atd… Ale samozřejmě budete pociťovat hlad, křeče a únavu.

Pokud budete cítit, že dietu nezvládáte, určitě v ní nepokračujte. Vaše tělo vám tímto posílá signál, že potřebuje normální plnohodnotnou stravu. Určitě nepřekračujte přes své meze.

Hollywoodská dieta

Dieta spočívá v úplném vynechání škrobů, tuků a sacharidů. Je povoleno ovoce, maso, ryby. Příjem kalorií je stanoven na 1500-2000 KJ. Není moc bezpečná, záleží na zdraví člověka. Většinou je využívaná sportovci a hvězdy v Hollywoodu, které musí hubnout. Takže určitě můžete zpozorovat výsledky, během prvních dní dodržování pravidel diety.

Melounová dieta

Velmi známá dieta. Lidé ji dodržují během léta, kdy jsou melouny nejvíce k sehnání. Můžete kombinovat všechny různé druhy melounů. Dieta je stanovena na 10 dní a můžete očekávat ztrátu 3-7 kg v této stanovené lhůtě. Během diety můžete pociťovat velké pocity hladu, je trochu podobná pitné dietě, protože meloun je skládán z 90 % vody. Jedná se o však velmi účinnou dietu a nadbytečné kg shodíte celkem rychle.

Dieta 5:2

Zatím ne moc známá dieta, ale už se o ní pár příznivců pokusilo. Dieta je založena na principu sedmi dní. Pět dní jíte obvyklou stravu a dva dny držíte půst tekutinami. Můžete si to ale upravit podle svého a dny jídla a dny pití si rozdělit.

Můžete jíst opravdu, co chcete, ale nesmí přesáhnout limit 500 kalorií za den (u mužů 600 kalorií). Dieta je účinná, ale během jednoho týdne můžete očekávat ztrátu 2 kg za týden.