Pokud chcete mít dlouho mladý a krásný obličej, pak o něj také musíte správně pečovat a kromě každodenní péče je také důležitá pleťová maska, kterou bychom si měli udělat jednou za týden, maximálně však jednou za 14 dní.

Jak si udělat masku na obličej? Masky se dají koupit v obchodech, lékárnách, ale také si je můžete připravit v pohodlí domova. Velmi záleží na tom, jakou pleť máte a podle toho je také důležité vybírat tu správnou pleťovou masku. Na každé pleťové masce by mělo být uvedeno, pro jaký typ je tato maska určená.

Při nákupu tedy pečlivě prostudujte pro jaký typ pleti maska je určená a nekupujte masku podle toho, má-li hezký obal. Samozřejmě jsme ženy a obal by nám měl ladit s koupelnou, ale v tomto případě skutečně vybírejte podle toho, jakou péči vaše pleť potřebuje.

Před nanesením pleťové masky se odličte, očistěte si pleť pleťovým mlékem a tonikem, nebo gelem na obličej, který se používá hlavně u mastné pleti. Před maskou použijte peeling. Peeling si buď koupíme v tubě, či jako krém, nebo si můžeme pleť promasírovat speciálním obličejovým kartáčkem.

Pokud jste zvolili peeling, pak vymáčkněte malé množství do dlaně a smíchejte jej s vodou. Krouživými pohyby, stejně tak, jako když si obličej umýváte, peeling vmasírujte do obličeje. Obličej po této proceduře důkladně opláchněte, aby na něm nezůstaly zbytky zrnek.

Nyní přichází čas na masku. Maska může být jednak krémová, pak také slupovací, nebo se může jednat o takzvané bahno, které na obličeji zaschne a pak se odrolí. Masku naneste a nechte působit zhruba 20 minut až půl hodiny. Poté masku důkladně opláchněte, odrolte, nebo sloupněte.

Vše proveďte tak, aby na pleti nezůstala ani stopa po pleťové masce. Pokud jste tak učinili, naneste na pleť opět krém, buď denní, nebo noční. Záleží na tom, kdy si masku na pleť dáváte. Nezapomínejte na oční krémy, které jsou k tomu, abyste zamezili vráskám kolem očí, nesmírně důležité.