Venku je krásně, všichni jsou dobře naladění, což je perfektní příležitost k tomu, udělat velkou změnu. V případě, že se chcete pořád cítit svěže a vesele, určitě to nepůjde úplně samo, naopak něco pro to musíte udělat a v tomhle období se dělá nejlépe.

Hýbejte se

Prvním krokem k lepší náladě a zdravotnímu stavu je pohyb. Nemusíte se každý den dřít v posilovně, to v žádném případě. Důležité je, abyste si našli pohyb, který by vás opravdu bavil a naplňoval. Můžete si pořídit psa a chodit s ním na procházky, můžete si pustit hudbu a jít se proběhnout do lesa, stejně tak můžete jít s kamarádkou na jógu a podobně. Možností je neuvěřitelné množství, ale nutné je, abyste si našli něco, co vás bude bavit, a budete mít dobrý pocit, když se vrátíte domů, protože když to děláte s donucením anebo s pocitem, že musíte, tak to zdaleka nebude mít takový efekt, jaký chcete.

Jídelníček

Další kámen úrazu je jídelníček. Každý si dělá velké starosti s tím, co může jíst a co by neměl a co všechno porušuje a podobně. Ovšem někdy za vaše neuspokojení a špatný zdravotní stav může právě to, že to tolik řešíte. Jestli chcete být v lepší náladě a zdravotním stavu, tak byste měli jíst sice pravidelně, aspoň pětkrát denně, ale dejte si to, na co máte chuť, protože samo tělo ví, co chce a co potřebuje. A i když to nebude úplně dietní, tak vám to neublíží, protože vy se stejně budete hýbat.

Pitný režim

Mnohem důležitější, než jídelníček je pitný režim. Ovšem i to je záležitost, kvůli které se někteří zbytečně stresují. Každý odborník má svou pravdu a každý udává trochu jiné údaje, někdo říká, že je dobré vypít dva litry denně, jinde najdete, že byste měli vypít tři až čtyři litry denně. Rozhodně to není natolik podstatné, protože stejně tak jako s jídlem, vaše tělo si řekne, kdy má žízeň a tu chvíli byste ho měli uspokojit a dát mu napít, ovšem je jedno, zda mu dáte najednou půllitru anebo si jen párkrát loknete.

Odpočinek

To, co je opravdu důležité, snad nejdůležitější je odpočinek. Ať už se jedná o noční spánek, který bychom rozhodně neměli podceňovat ani zbytečně zkracovat, anebo o každodenní činnosti v podobě koníčků a podobně. Mnoho lidí si myslí, že mají málo času a spoustu práce na to, aby mohli mít ještě nějaké koníčky a zájmy. V případě, že chcete být v lepší náladě i zdravotním stavu, tak byste s tímhle přesvědčením neměli žít. Naopak den je dostatečně dlouhý na to, abyste zvládli i práci i zábavu, jen si ho musíte správně naplánovat a rozdělit. Jestli nemáte koníčky, musíte mít velice smutný život, proto si nic neodpírejte, věřte, že i ve vašem dni by se našla aspoň volná chvilka, kterou byste mohli využít ke svým koníčkům.

Podstata dobré nálady a dobrého zdravotního stavu se skrývá ve vašem přístupu k životu, ať už jedná o jídlo či volný čas, všechno je ukotveno v tom, jak se k tomu sami postavíte.