Micelární voda není na trhu příliš dlouho, ale za tu krátkou dobu se stala oblíbeným produktem, který ženy milují. Proč tomu tak ale je? Čím si získala tolik věrných zákaznic a co stojí za tím, že je micelární voda tak oblíbená? Tento produkt vám doporučí každý, kdo kosmetice a kosmetickým přípravkům alespoň trochu rozumí.

RyanMcGuire / Pixabay

Máte už po krk koupelny, která je plná kosmetických přípravků a ráda byste si koupila něco, co má hned několik pozitivních účinků v jednom? Pak byste rozhodně v koupelně měla mít micelární vodu. Každá z nás se odličuje a každá používá přípravky, jak k odlíčení a čištění pleti, tak i k odlíčení očí. Na toto vše vám ale nyní bude stačit pouze jeden jediný přípravek a to je již zmiňovaná micelární voda, která odstraní nečistoty, vyčistí a odlíčí pleť a odlíčí také oči.

Pochází z Paříže

Micelární voda má původ ve Francii, jako první si získala Pařížanky, které mají velmi tvrdou vodu, a ta pleti samozřejmě nedělá dobře. Běžně používáme odličovací mléka a tonika, která však pleti nedělají až tak dobře a proto je tu právě produkt, který vše toto zastane. Jeden produkt vám stačí na odlíčení a dočištění pleti a na odlíčení očí. Nic víc není třeba.

Výhodou je, že micelární voda je vhodná pro všechny typy pleti a to tedy i pro pleť velmi citlivou. Proto není třeba řešit to, jaké přípravky použijeme, pokud máme sklony k zarudnutí pleti, protože pokud si pořídíme micelární vodu, tak máme po starostech. Musím říct, že jsem samozřejmě jako každá zvědavá ženská, micelární vodu také vyzkoušela a skutečně si stojím za tím, že je to perfektní věc.

Jak se používá

Používá se tak, že si nalijete vodu na vatové tamponky a s ním se odlíčíte. Provádějte odlíčení a čistění pleti do té doby, dokud není tamponek zcela čistý. Výhodou je, že v micelární vodě nejsou obsaženy žádné agresivní látky a proto si s ní dokonale odlíčíte i řasenku a to bez toho, abyste své oči podráždila. Velmi dlouho jsem hledala odličovač, který bude k mým očím šetrný a až teprve teď jsem jej našla, je to právě micelární voda.