Spánek je pro lidský organismus neuvěřitelně důležitý a to především proto, že si tělo a mysli odpočine a načerpá nové síly na další den. Nemůžeme fungovat nonstop a být fit. Spánek potřebují všichni a to nejen lidé, ale i živočichové. Pokud máte doma svého domácího mazlíčka, tak jistě vidíte, že naspí spousty hodin denně a spí potom i v noci.

Vzpomeňte si na ty chvíle, kdy jste spánku moc nedali a jak moc vám to chybí. Nevyspalý člověk je unavený, pomalý, nesoustředěný, je mu zima, cítí se vyčerpaně, polámaně… Zkrátka je toho skutečně mnoho, co člověku chybí, pokud se dostatečně nevyspí. Díky nedostatku spánku, nás mohou postihnou i různé nemoc i. Proto pokud chcete být zdraví, tak spěte hodně. Nedostatek spánku vám pomůže napravit kvalitní matrace.

V dnešní době je problém v tom, že spousta lidí bere dlouhý spánek, jako zdržování od práce. Za den toho mají stihnout tolik, že na spaní jim pak už moc času nezbývá. To je ale chyba!!! Spánek si máme tendenci neustále zkracovat a lidé spí stále méně a méně. Důvod je jednoduchý, chceme toho stihnout co nejvíce.

Mnohokrát se nám také může stát to, že bychom velmi rádi usnuli, ale nejde nám to. Je to dané tím, že máme starosti a musíme na ně myslet, což nám brání v tom, abychom usnuli. Když už pak usneme, za pár hodin nás opět probudí budík a vtáhne znovu do reality. Cítíme se pak vyčerpaně, dáváme si jedno kafe za druhým, pijeme energetické nápoje, ale neuvědomujeme si, že nic z toho nám na zdraví nepřidá.

To, že s vaším zdravím není něco v pořádku v důsledku toho, že moc nespíte, se neprojeví okamžitě, ale zaznamenáte to až časem. Nedostatek spánku způsobuje poruchu imunity, zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob, nemocí duševních a často se také objevují nádorová onemocnění. Problémy můžete pak také mít i s psychikou. Pokud vás trápí nedostatek spánku a máte problémy usnout, řešte to s lékařem a nechte si naordinovat vhodné léky.

Prospěje vám i pohyb na čerstvém vzduchu. Oprašte své jízdní kolo a vydejte se vstříc barevnému podzimu. Unavíte se, uděláte něco pro zdraví a bude se vám lépe spát.