Celulitida je něco, čeho se každá žena bojí. Žádná žena jí nechce, protože má pocit, že jí to ubere na kráse. Avšak celulitida může postihnout i muže a ti se jí bojí stejně jako ženy. A my s touto „vadou“ na kráse umíme bojovat!

stux / Pixabay

Jak vlastně celulitida vzniká?

Každý dobře ví, že v našem těle máme několik oběhů. Kromě krve zde cirkuluje také lymfatický oběh. Problém nastane, když dojde k zpomalení škodlivin z těla. Samozřejmě, že některé tyto látky vyjdou z těla pomocí potu, avšak problém je, když se tyto látky už nemají kudy dostat pryč z těla. Tyto látky zůstanou v těle a poté se v kůži začnou vytvářet záněty, nejde o nic vážného a kůže se umí bránit tím, že se zánětlivá ložiska zacelí a to postupem času vede k tomu, že zbytní kožní tkáně a my to právě vidíme jako celulitidu.

Jak se mám celulitidy zbavit?

Celulitida má několik příčin vzniku, a když se těmto příčinám vyvarujete, tak byste se měli vyhnout i celulitidě. Pokud již celulitidou trpíte, tak také existuje mnoho triků, jak jí odstranit.

Kosmetické přípravky

Existuje mnoho kosmetických přípravků, které slibují, že po jejich nanášení na partie, kde máte celulitidu, vám tato nepříjemnost zmizí. Avšak těchto přípravků je opravdu mnoho a každé tělo přijde každý tento přípravek jinak, takže se může stát, že jich budete muset více vystřídat, než si najdete ten, který by aspoň pomohl vaši celulitidu zmírnit.

Pohyb

Základem všeho je pohyb, potřebujeme ho nejen ke kráse, ale také ke zdraví. Navíc když se hýbete, tak i veškeré pohyby uvnitř těla budou rychlejší, zejména při pohybu se vám více rozproudí krev, což právě potřebujete, aby se nezanášela zánětlivé ložiska v pokožce. Nejlepším pohybem na celulitidu je cyklistika anebo také chůze, ale můžete také začít plavat či zvolit nějaký jiný způsob cvičení.

Vhodné stravování a pitný režim

Důležité je, aby se tělo dokázalo pročistit, tak dodržovat pitný režim. I lékaři doporučují, aby lidé vypili dva až tři litry denně. Samozřejmě, že nejlepší je čistá voda než dávat přednost přeslazeným nápojům. A co se jídla týče, tak je samozřejmě nejlepší, abyste se vyvarovali tučným jídlům, protože tuk se pomaleji rozpouští a může způsobit usazování a zpomalování cyklu. Nejlepší je jíst dostatečné množství ovoce a zeleniny.

Masáže

Existuje i způsob, kdy se celulitidy můžete zbavit příjemným způsobem. A to tak, že se můžete objednat na nějaké lymfatické masáže, kde vám odborníci uvolní veškeré partie, které je potřeba, čímž způsobí lepší prokrvení a tím pádem by nemělo docházet k e zbytnění zánětlivých ložisek. Samozřejmě, že pokud byste chtěli zvolit tuto příjemnou cestu, tak musíte myslet, že je třeba jí několikrát opakovat.

Proti celulitidě lze bojovat mnoho způsoby, ovšem tento boj potřebuje mnoho trpělivosti.