Přemýšleli jste někdy o tom co dělat správně pro sebe a pro své tělo? Mnoha z vás by určitě odpověděla ANO. Všechny otázky a dotazy směřují k jedné správné odpovědi a tou je zdravý životní styl. Jenže co jsi pod tímto pojmem představit? Celý tento komplex je tvořen ze tří částí. Tou první je pohyb, který je důležitý a zdravý pro naše tělo. Druhou částí je naše každodenní strava od začátku dne až do večerní vyjídání plné lednice. Třetí složkou jsou naše psychické stavy. Právě jimi si každý den procházíme a mohou ovlivňovat nejen naše chování, ale i naši náladu. Se špatnou náladou přichází i špatné chování, které uklidňujeme pojídáním velkého množství dobrot z nejrůznějších koutů. Jenže když pak zase máme plné břicho a zde končí naše touha si jít zaběhat.

Inu pojedeme tedy od začátku. Základem dne je výživná snídaně. Ta může být složena z různých variací, které záleží spíše na vkusu člověka. Prvním výstražním bodem je se vyvarovat sladkým věcem a založit svou snídani na zdravém základě jako ovoci, čerstvém pečivu i tomu všude vzpomínaném müsli.

A teď zase ta práce, to bude otrava! Kdepak, je potřeba se těšit na nový den, setkání se s kolegy a vzájemné radosti. Když budeme veselí, den bude hned o něco lepší. Máme zde čas oběda. Na obědě je se potřeba decentně najíst, žádné přeplňování. Když s obědem skončíme, je nejlepší se jít trochu projít, ať tělu ulevíme po ranních honičkách do práce.

Přijdu domů a hele mám volné odpoledne. Co jen teď s volným časem? Teď je nejlepší navázat na druhý bod našeho postupu a jít si zasportovat. Každý si může najít to, co ho baví, různorodosti se meze nekladou. Skvělá může být projížďka na kole, běhání v přírody nebo i týmové sporty s kamarády, které nás naplní douškem adrenalinu, který je taky potřeba pro zdravý životní styl.

Máme tu večer a s ním přichází i poslední část našeho putování dnem. Přijíždíme ze sportu a myslíme na to, co bychom mohli dělat. Důležité je také nezapomenout na sprchu, kterou je dobré střídat studenou i teplou, aby si naše svaly po námaze odpočinuly. Nezapomínejme také na protažení celého těla, ať mu také po celém dnu ulevíme. Večer by měl být tou nejklidnější částí celého dne. Je důležité nezapomínat také na večeři, ale nemívat jí až v pozdních hodinách. A svůj den zakončit ulevením tělu, dobrým spánkem. A málem bych zapomněl na svačiny během dne, které vám dají jedině velké plus.

Je dobré si stravu vyvážit podle dne a mít ji různorodou. Není zapotřebí mít ráno šunku, napoledne kuře a večer španělského ptáčka. Preferujte spíše kreativitu a zkoušejte vymýšlet různé způsoby jak zapojit do stravy třeba ovoce, zeleninu, mléčné výrobky a další… J

Takže když si to celé shrneme, pro naše tělo je určitě důležitá různorodá strava, pohyb a dobrá nálada. Nestresovat se zbytečně mnohými záležitostmi a snahou rozluštit je. Být v kontaktu se svými blízkými a kamarády, kteří nás duševně naplňují, a ulevíme si s nimi od celodenního rituálu.