By: Barry Zee

Kvalita vlasů a pleti je daná nejen geneticky, i když tento fakt na to vše má velmi velký vliv.

Co dalšího může za vzhled nejen našich vlasů?

Vliv na tyto věci může mít i topení. V průměru míváme doma přibližně 23 stupňů Celsia, místnost na spaní pak zůstává chladnější. Uvědomte si, že čím více doma topíte, tím větší sucho v místnosti vzniká a to samozřejmě nemá dobrý vliv ani na pokožku, ani na vlasy.

Jako první se vysušují rty. Pokud i vy máte rty popraskané, tak suchou kůži odstraňte nejlépe peelingem, nebo kartáčkem a rty ihned hydratujte balzámem, který je určený na tato místa. Existují speciální balzámy, které jsou určené přímo na popraskané rty a ty vaše rty dokážou dát rychle do pořádku. Velmi dobré účinky má pak klasický krém Nivea, který si můžete na noc na rty dát i ve větší vrstvě.

Na vaši pleť nejhůře působí kombinace tepla a sucha. V takovémto prostředí pokožka neskutečně trpí a je proto nutné o ni pečovat víc, než kdy jindy. Nejvíce ohrožená je pak suchá kůže, která je dehydrovaná. Pro ni jsou vhodné speciální krémy, které jsou vysoce hydratační. Jedním z takových je Vichy, nebo Orlane, což je ale krém, který je cenově velmi vysoko.

Nejen pleť, ale i oči mohou být v zimě vysušené a to potom způsobuje svědění.

Další, kdo tímto trpí, jsou naše vlasy. Vlasy mohou být naprosto vysušené a to právě díky pobytu v přehřáté místnosti. Dobré je vlasy vyživovat speciálními vlasovými oleji, protože pokud jsou pak již vysušené, tak je většinou už nic nezachrání.

Olejíčky a masky se zábaly jsou v tomto případě více než nutné. Pokud jste v přetopené místnosti, tak trpí i zbytek těla. Pokožka je šupinatá a vysušená. Jediné možné řešení je častá hydratace a to nejen tělovými krémy, ale také oleji na tělo. Pokud si zvolíte krém, měl by být vysoce hydratační. Důležitá je také volba sprchového gelu. Určitě sáhněte po kvalitnějších přípravcích, existují také olejové sprchové gely, které si můžete koupit a používat je.