Zima je taková, jakou si ji uděláte. Můžete ji nesnášet a prožít několik měsíců ve stresu, nebo si ji užívat se vším všudy. Ale co s pletí, která na extrémní teplotní výkyvy, suché prostředí a mráz nereaguje dvakrát pozitivně? Chcete-li se cítit spokojeně a komfortně po celý rok, dodržujte následující pravidla. Prozradíme vám, jak v chladném období efektivně pečovat o pokožku, aby vypadala dokonale za každé situace.

Hydrataci předchází peeling

Když nastoupí mrazy, většina lidí začne trávit mnohem více času doma. Teplo, praskání krbu, pohodička… ale také suchá pleť, která dává najevo únavu z rozdílných teplot. Její přirozená vlhkost se ztrácí a naopak se dostavují pocity staženosti a suchosti. Řešením je hydratace, ovšem pouze za předpokladu, že se postaráte o odstranění odumřelých kožních buněk. Ty hydratovat nepotřebují a jen překáží. Takže než na kůži aplikujete kvalitní krém na suchou pokožku, použijte peeling. Pleť bude vláčnější a jasnější.

Ale nepřehánějte to! – v případě peelingové kůry se držte lidového moudra „všeho s mírou“.

Vyberte si správný hydratační krém na ruce

Mazat se, mazat se, mazat se. Ale čím? Výběr krému na suchou pokožku nepodceňujte a raději si připlaťte za kvalitu. Skvělou volbou je například krém Atoderm od BIODERMY, který biologicky posiluje kožní bariéru a zabraňuje účinku dráždivých látek. Zároveň obsahuje zvlhčující látky v horních vrstvách kůže a minimalizuje tím nežádoucí odpařování.

Nechoďte do postele s nevyčištěnou pletí

Make-up, pudr, líčidla, kožní maz, ale také spousta dalších nečistot, které na kůži během dne ulpí, bývají příčinou výrazného zhoršení jejího stavu. Proto nezanedbávejte pravidelnou péči a než ulehnete do postele, pleť si důkladně vyčistěte. Nechcete-li u zrcadla trávit zbytečně moc času, používejte kvalitní micelární vodu. Vyhněte se produktům s obsahem alkoholu (vysušuje), parabenů a parfemací.

Nepřetápějte

Venku sice mrzne, ale vy si můžete pořádně zatopit. Není to fajn? Zprvu možná, ale brzy na to doplatí vaše pokožka. Pokuste se proto teplotu o něco snížit a bude-li to možné, v některých místnostech ztlumte radiátory na minimum. Třeba v předsíni, abyste se před odchodem alespoň trochu aklimatizovali.

Ke krásné pleti pozitivním myšlením

Stav vaší pleti do značné míry reflektuje to, jak se cítíte. Co s tím? Dbejte o své nitro a vytvořte si podmínky, ve kterých se budete cítit příjemně. Eliminujte zbytečný stres, přestaňte se zabývat maličkostmi a myslete pozitivně. Podle odborníků se způsob myšlení odráží na celkovém stavu organismu mnohem více, než si většina lidí připouští. Nedělejte stejnou chybu a nastavte si správný „mind set“ – poděkuje vám za to i vaše pokožka.

 

 

Další tipy ohledně péče o pleť naleznete https://www.bezvamamca.cz/.