By: Tax Credits

Žít si snobský a bezstarostný život je sice pohodlné, ale je to nefér vůči těm, kdo takto žít nemohou. Pokud jsme v pozici, kdy si žijeme lépe a je to dané tím, že si můžeme dovolit  víc věcí a nemusíme řešit, jestli s penězi vyjdeme, či nikoliv, tak potom bychom měli myslet i na to, že jsou tu lidé, ale i zvířata, kteří potřebují naši pomoc.

Samozřejmě nikoho do ničeho nutit nemůžeme, ale jsou situace, ve kterých mohou být lidé, ale i zvířata a je pro ně velmi těžké zajistit sami sobě například obživu nebo základní věci, které potřebují k životu. Až si někdy půjdete koupit pátou kabelku, tak si řekněte, jestli je toto vše nutné, nebo jestli by peníze, které za tuto věc dáte, nebyly užitečnější někde jinde.

Většina z nás si dovede jen těžko představit, jaké to je sáhnout si až na samé dno. Jsou ale lidé, kteří si na dno sáhli a nedokážou se z něj zvednout. Jak moc vám ublíží, když někomu pomůžete tím, že mu něco darujete, nebo tím, že pro něj uděláte dobrý skutek?

Pokud budu mluvit za sebe, tak moje dětství bylo velmi naplněné, a co se týká financí, tak nám nikdy nic nechybělo. Pak jsem se ale dostala do situace, kdy jsem neměla peníze. Chybělo mi i na potraviny a doslova jsem počítala každý tenkrát desetník. Z této šlamastiky jsem se za nějaký čas dostala a myslím si, že to ze mě udělalo empatického člověka.

V době kdy jsem si našla přítele, který rozhodně nebyl žádný chudák, tak jsem to pocítila jako výzvu. Peníze jsem začala „rozdávat“ potřebným. Tím nemyslím, že jsem stála na ulici a dávala lidem peníze, ale v momentě, kdy jsem ucítila, že je někdo, kdo je na tom špatně a řeší základní věci jako je jídlo a podobně, tak jsem mu pomohla. Nešlo vždy jen o peníze, ale darovala jsem například oblečení, nebo něco, co mi doma nechybělo, pokud jsem to dala pryč a někomu to splnilo jeho potřebu. Sama jsem ale zvažovala, jestli skutečně tu mou pomoc tak akutně dotyčný potřebuje, nebo zda jde jen o vyčůranost. Myslela jsem ale nejen na lidi, ale i na zvířata. Za to, že dokážeme někomu pomoci, bychom se rozhodně neměli stydět a určitě je to vlastnost, která nám přidá na kráse a to na kráse vnitřní.