By: zoetnet

Možná i vy jste se dostala do situace, kdy se s vámi chce muž rozvést, ale vy to tak necítíte. Přišel za vámi s rozhodnutím, které však vy nechcete akceptovat. Kterým párům to ale nejvíc „klape“?

Co dělat, když se dostanete do takovéto situace?

Máte vůbec šanci něco změnit, nebo ovlivnit? Pokud je důvod ten, že jste si zevšedněli a ve vtahu nejsou žádné problémy, jako je například nevěra, finanční problémy, alkoholismus a podobné věci, tak se tato situace dá řešit úplně jinak a nemusí se zrovna přistupovat na rozvod. Od toho jsou manželské poradny, které dokážou situaci vyřešit a manželům pomoci. Pokud se do manželství vkradla nuda, dá se s tím stále něco dělat.

V případě, že skutečně nejde o nic jiného, než jen o to, že se ti dva navzájem odcizili, potom jde o výkřik do tmy, kdy se situace dá stále ještě zachránit a nejen udělat nejjednodušší krok a to odejít.

Ovšem pravda je zároveň i taková, že nemůžete někomu něco vnucovat, ale měli byste přijmout věci tak, jak se mají. Pokud druhý skutečně chce věci radikálně měnit, tak s tím nejspíše sami nic neuděláte, protože pokud jde o rozhodnutí, tak se můžeme stavět na hlavu, ale k ničemu nám to ve finále nebude. I když partner s vámi zůstane z nějakého principu, či slušnosti, tak samotný vztah už nebude nikdy takový, jaký by měl být a ve finále stejně zjistíte, že by vám bylo lépe s někým jiným.

Pokud navštívíte odborníka, ukáže vám, jakým způsobem vést společné rozhovory, kde hledat důvody vaší krize a jak udržet manželství v relativní pohodě.

Možná ani netušíte, že soud rozvod může zamítnout a to hned z několika důvodů. Je to tehdy, když manželka pečuje o dítě a rozvodem by jejich životní úroveň klesla, rozvod také není možný, pokud je jeden z manželů závislý na pomoci toho druhého, tedy pokud je například invalida. A rozvod také nelze provést v případě, že je jeden z manželů těžce nemocný a má například zhoubný nádor.