Kine-MAX Tape Classic - Kinesiologický tejp (Červený)
Kine-MAX Tape Classic – Kinesiologický tejp (Červený)

Velmi rádi sportujete, ale často vám v radosti brání bolest svalů, kloubů nebo šlach na různých částech těla? Sáhněte po tejpovacích páskách neboli tejpech a rozhodně neprohloupíte.

Co jsou to tejpy?

Tyto nenápadné avšak účinné pomůcky jsou speciální fixační pásky nacházející uplatnění při rehabilitacích, v rámci léčby po zranění nebo jako prevence proti úrazu při sportování. Tejpovací pásky pomáhají léčit kloubní, šlachové a svalové problémy.

Tejpy se vyrábí z bavlny doplněné o elastické látky s podobnou roztažitelností jako lidská kůže (60 % až 80 %). Velmi lehce a dobře přilnou.

K čemu pásky na tejpování slouží?

Používají se při podpoře sportovních výkonů, prevenci a léčbě akutních i chronických onemocněních pohybového a kloubního aparátu, zlepšení krevního a lymfatického oběhu a podpoře reparačních procesů tkání.

Tejpovací pásky zpevňují místo, které potřebuje péči, bez výrazného omezení pohybu. Tlakem působí na postižené tkáně a zároveň je léčí. Tejpy na pokožce nejsou po krátké chvíli nijak cítit a sportovce neomezují.

Funkce tejpu

Kine-MAX 4Way Stretch Tape - Dynamický tejp modrý
Kine-MAX 4Way Stretch Tape – Dynamický tejp modrý
  1. Tejp zlepšuje funkci svalů
  2. Podporuje a zlepšuje funkci kloubů
  3. Chrání proti cirkulačnímu omezení
  4. Aktivuje endogenní analgetický systém

Typy tejpování

Tejpovací pásky se rozdělují na fixační a kineziologické.

Fixační tejpy se využívají ke zpevnění svalů, šlach a kloubů. Jejich předností je lepivost, neroztažnost a pevnost. Obvykle se fixační tejpy ponechávají na kůži pouze po dobu sportování.

Naopak kinezio tejpy nejen že fixují postižený sval, šlachu či kloub, ale zároveň je aktivují. Nejčastěji se používají k tejpování ramen, kolen, zad, kotníků a zápěstí. Struktura tejpu umožňuje pohodlné používání 24 hodin denně.

Nenechte se omezovat bolestí. Sportování s tejpy z e-shopu www.zdravotnickydum.cz bude radost.