Každý se jistě někdy potkal s tím, že jej zradila imunita. Slabý obranný systém je snadno náchylný a lidské tělo tak snadněji onemocní. Imunitní systém však dokáže být také velmi silný, když se o něj pečlivě staráme. A jak dosáhnout toho, aby se nám vyhnuly všechny nemoci?

Otužování není jen pro odvážlivce

Jedním ze způsobů posílení imunity může být otužování. Pod tímto pojmem si však nemusíme hned představovat zimní smáčení v ledové vodě. Otužování lze provádět nejen vodou, ale také například vzduchem. Příznivé účinky můžeme shledávat již za čtyři týdny. Toto posilování imunity působí proti nachlazení, ale také proti alergiím. Dokonce nám může pomoci při obtížích, jako jsou nervová onemocnění nebo psychické poruchy. Člověk, který se pravidelně otužuje, má mnohem menší pravděpodobnost nachlazení nebo jiného onemocnění.

Zmíněný druh posilování imunity však není pro každého. Jedincům trpícím nějakou nemocí musí tento proces nejprve schválit ošetřující lékař. Pokud se nemůžeme aktivně otužovat, měli bychom svůj imunitní systém posilovat doplňky stravy.

Komplex vitamínů, které naše tělo potřebuje, obsahuje přípravek Imunitin. Tento doplněk stravy nejen podporuje obranný systém těla, ale doplňuje mu také veškeré vitamíny a minerály, které tělo potřebuje. Imunitin od společnosti Orling také obsahuje kyselinu listovou, jež pomáhá zmírňovat únavu a vyčerpání.

Pravidelný pohyb pro zdraví celého těla

Pravidelným pohybem si zajistíme nejenom lepší kondici, ale také lepší pohyblivost. Klouby bývají často příčinou bolestí, kterých se těžko zbavuje. V chrupavkách obvykle chybí kolagen, který obaluje celý kloub a přispívá tak k plynulému a bezbolestnému pohybu.

Pohyb je někdy velmi obtížný, a proto je důležité hýbat se pravidelně. Někdy mohou klouby hodně bolet. Pomalé procházky obvykle nejsou namáhavé, ale pro některé jedince může být i toto problémem. Starší lidé se však mohou vzít vycházkové hole a i tak vyrazit na menší procházku.

S pravidelným užíváním Imunitinu se budou procházky stávat delšími a pohodlnějšími. Bolest se zmenší a tělo bude díky doplnění vitamínů a minerálů zdravější.