Kouření není vůbec IN a především je zdraví velmi škodlivé. Výbornou alternativou kouření je vaporizace. Jde o ohřívání různých druhů bylinek, následnou inhalaci páry s jejich příměsí, a to vše bez spalování, tedy vzniku škodlivých látek.

Jak funguje vaporizér

Na našem trhu najdete poměrně velkou nabídku vaporizérů. Nejvíce používané jsou plynové vaporizéry, které jsou velmi skladné díky malým rozměrům. Dalším typem jsou elektrické vaporizéry, jež jsou např. v Německu používány v medicíně.

Vaporizér, jehož název pochází z latinského slova vapor neboli pára, se naplní podrcenými nebo posekanými bylinkami, přez ně následně proudí horký vzduch a tak vzniká pára. Z bylinek se uvolňují zdraví prospěšné látky a silice. Srovnáme-li vaporizaci s louhováním bylin ve vroucí vodě, zjistíme, že při vaporizaci je účinnost bylinek mnohem vyšší.

Pára je vdechována přímo do plic. Zároveň je nutné dodat, že nehrozí nebezpečí popálení jako při klasické inhalaci. Pára z vaporizéru není horká. Dá se vdechovat přímo hadičkou s náustkem, nebo je zachycována do plastového zásobníku, ze kterého je vdechována dle potřeby uživatele.

Léčivé účinky na mnohé nemoci

Vaporizér dokáže zmírnit obtíže spojené s nachlazením, chřipkou, respiračními problémy, záněty, problémy s trávením, ale také s projevy stresu. Stačí sáhnout po správném druhu bylinek a začít inhalovat.

Zároveň ale dbejte na to, abyste si koupili kvalitní typ vaporizéru. U levných výrobků z Číny mohou být při zahřívání uvolňovány nevhodné nebo zdraví škodící látky. Nejsou vyráběny z certifikovaných materiálů. Kvalitní vaporizéry koupíte například zde.

Bylinky vhodné k vaporizaci

Vaporizace bylin má účinek na celé tělo i mysl, stačí zvolit bylinku, která vám pomůže. Použít můžete aloe vera, rozmarýn, tymián, anýz, eukalyptus, levanduli, lékařské konopí, nebo třeba heřmánek či bazalku.

Upevněte i vy své zdraví a vyměňte škodlivou cigaretu za zdravý vyporizér. Budete překvapeni, jak příjemná je vaporizace a zajisté si ji ihned oblíbíte.