Autor: David Shankbone

Trápí vám krvácení dásní? Nejde o žádný banální zdravotní problém, naopak je nutné začít krvácení ihned řešit, v opačném případě totiž riskujete vznik paradentózy!

V případě, že si například chcete nechat vybělit chrup, pak byste s tímto estetickým zákrokem měli počkat do doby, než budou vaše dásně zdravé! Krvácení je jasným faktorem toho, že vaše dásně jsou nemocné. Ať už plivete sliny zabarvené krví po čištění zubů či jídle, příčina je v zánětu dásně.

Pokud jsou dásně zdravé, pak nekrvácejí ani v případě jemného tlaku, který může vznikat při zubní hygieně či jídle. V případě, že dásně krvácejí, ukazují, že nejsou zdravé. Zánět dásní je způsoben především špatnou zubní hygienou. Pokud nezvládáte správnou techniku dentální hygieny, v ústech, na chrupu a na dásních se vám usazuje zubní plak, v němž jsou obsaženy bakterie. Ty napadají dásně a způsobují jejich zánět.

Od krvácení dásní po ztrátu zubů

Někteří lidé berou krvácení dásní za naprostou banalitu, to je ovšem velká chyba! Drobné krvácení signalizuje problém. Pokud by vám například tekla krev z oka, také byste problém řešili, tak proč krvi ve slinách nevěnujete patřičnou pozornost? Krvácení způsobuje zánět dásně, pokud není zánět léčený, začne být i krvácení silnější. Následně pak přeroste v onemocnění zvaném paradentóza. Tato nemoc je už závažnější, vyžaduje dlouhodobou léčbu a mnohdy i chirurgický zásah. Dalším stádiem je už pak jen vypadnutí a ztráta zubu.

Krvácení dásní

Může být způsobeno nedostatkem vitamínu C nebo hormonální nerovnováhou, ovšem ve většině případů jde právě o špatnou zubní hygienu. V případě, že vám dásně krvácí, navštivte svého zubního lékaře nebo hygienistku, ti navrhnou postup léčby, mnohdy stačí pouze úprava techniky čištění chrupu!

Krvácejí vám dásně? Neberte to na lehkou váhu!