Každý z nás to zná. Vstali jste špatnou nohou, v práci se vám nedaří, počasí je špatné, v partnerském životě to neklape, děti zlobí a špatná nálada a stresy jsou na světě. Přečtěte si pár rád, jak s tím pořádně zatočit, aniž byste proti sobě pobouřila půlku světa nebo obcházela psychology. Dokud tyto negativní emoce nepřerostou v deprese, dá se s nimi vypořádat i jinak než jen díky pilulkám.

Pochutnejte si

Co jiného vám může zlepšit náladu, než dobré a voňavé jídlo. Nemáte-li čas, zajděte si do vaší oblíbené restaurace. Mnohem lépe vás ale pobaví vaření. Divila byste se, jakou radost vám udělá povedená buchta nebo špagety. A co teprve až uvidíte přítele nebo děti, jak si pochutnávají. Vyblbněte se při vaření, ale hlavně, udělejte radost sobě. Uvařte to, co chutná vám, nebo to, na co se chystáte už dlouho. Když budete vařit svíčkovou jen proto, že jí chce někdo jiný, radost vám to neudělá.

Chovejte se jako malé děti

Dělejte to, co se vám zachce, hlavně ať vás to rozesměje. Je internet plný vtipů, vtipných videí či obrázků. Pusťte si vaší oblíbenou komedii. Nevadí, že jste jí viděla už milionkrát, stejně vás vždycky rozveselí. Jděte si hrát s dětmi, jelikož smích je nakažlivý, dětský smích dvojnásob. Nemáte-li děti, vezměte na procházku psa, nebo se pomazlete s kočkou. Doteky totiž uvolňují v těle látky, které způsobují, že jsme uvolněnější a spokojenější. Nemáte-li vlastní, zajděte do útulku, uděláte dobrý skutek a uvidíte, že už nebudete mít čas na negativní myšlenky.

Pokud vás nic z toho nerozesměje, donuťte se ke smíchu. Z jedné studie vyplynulo, že pokud budeme předstírat smích, po chvilce už to bude smích upřímný. A taky to aktivuje centra štěstí v mozku.

Zacvičte si

Pohybová aktivita zvyšuje pocit štěstí ve vašem těle, proto ihned po práci běžte do fitness centra. Když jste na tom s náladou tak chmurně, že se ani k tomu nepřinutíte, uklízejte. Nejenže budeme mít dobrý pocit z vykonané práce, ale budete se také hýbat. Zní to zvláštně, ale úklid místnosti vám vyčistí i duši. Vyházejte vše, co už dlouho nepoužíváte, nebo vlastně nikdy nebudete. Radost vám jistě udělá i krátká procházka v lese nebo na sluníčku.

Tvořte

Dlouho se chystáte, že si zajdete na hodinu keramiky nebo ručních prací? Teď je právě správná doba. Nejenže budete mít radost z toho, co jste si vyrobila, ale také zaměstnáte mysl natolik, že nebudete mít na nějaké negativní nálady čas.

Hudba

Poslech hudby už od pradávna léčí. Někdo se vyblbne při rockové hudbě, jiný si zase potřebuje dát horkou vanu s relaxační hudbou. Je už na vás, co vám bude vyhovovat. Nejlepší ale je kombinace hudby a pohybu. Budete-li si při hudbě poskakovat a tancovat, dobrá nálada je zaručená. Vědci zjistili, že při zpěvu je vysílán z ucha signál o potěšení. Takže tancujte a zpívejte.

Jděte nakupovat

Nákupy udělají radost zaručeně každé ženě. Při nákupech nebudete mít ani čas, myslet na něco co vás trápí, a po nákupech budete mít radost, co jste pořídila. Nemáte-li peníze, tak se jen rozhlížejte a zkoušejte, nebo si kupte maličkost.

Zrelaxujte se

Udělejte si chvilku jen sama pro sebe, otevřete si láhev oblíbeného vína a udělejte si horkou koupel. Můžete si i přečíst svou oblíbenou knihu, nebo třeba je tak polehávat u televize. Jste-li tak zničená, že se vám nechce ani koukat na televizi, prostě a jednoduše se vyspěte. Rčení ráno moudřejší večera platí v době deprese dvojnásob. Podívejte se na svůj problém z jiné stránky. Ač to zní neuvěřitelně, každá věc má se pro a proti. Proto se snažte nalézt alespoň něco užitečného na vašem problému a myslete právě na tu kladnou část věci, ne na tu negativní.

Jděte ven

Nejenže vám pomůže pohyb, ale také světlo. Nejlépe sluneční. Pokud se ale ven nedostanete, sviťte si po celém bytě, i lampičkou. Nejlepší lék na špatnou náladu je prý ranní světlo, proto si zajděte před prací na procházku nebo posnídejte na balkóně.