Krev patří v lidském těle k nejdůležitějším tekutinám. Je to životodárná tekutina, ale i velice prospěšná. Právě z této tekutiny, nám můžou zjistit různá onemocnění. V mnoha případech dokáže krev zachránit lidský život. Krev je rozdělená do krevních skupin.

Co je to dieta podle krevních skupin a jak funguje?

Dieta je založena na předpokladu genetiky. Princip fungování je založen na tom, že trávení jednotlivých druhů potravin se odvíjí na základě geneticky daných dispozic. Tyto genetické dispozice se dají určit pomocí krevních skupin. Vyzdvižená je tak individualita každé krevní skupiny. Dozvíte se tak, které potraviny jsou pro danou krevní skupinu vhodné ke konzumaci a které nikoliv.

Fungování se točí okolo lektinů, jenž se vyskytují v potravinách. Ony zmíněné lektiny působí negativně na organismus, v případě, že se nesnesou s danou krevní skupinou. Každá krevní skupina má jiný stupeň snášenlivosti vůči lektinům. U všech čtyř skupin je jídelníček sestaven tak, že je vypuštěná některá jeho složka s vyšší kalorickou hodnotou.

Jedná se tak například o vypuštění příloh, mléčných výrobků a uzenin. Což tvoří základ celého principu. Tuto radu Vám dají i odborníci na dietologii. Díky omezenému příjmu vysokoenergetických potravin, dochází k vysněnému hubnutí.

Krevní skupiny

Existují čtyři krevní skupiny. A to krevní skupina A, B, AB a 0. Na základě tohoto dělení, jsou stanoveny i čtyři diety. Pro každou skupiny je charakteristické něco jiného. Ovšem neznamená to, že si v něčem nemohou být diety podobné. Každá skupina dodržuje to, co je pro ni při dietě charakteristické a napomáhá k hubnutí.

Vhodnost potravin pro jednotlivé krevní skupiny

Skupina A – měli by být převážně vegetariáni, konzumují vše rostlinného původu, velice málo kuřecího a rybího masa, hodně rýže a luštěnin.

Skupina B – konzumují převážně bílkovinnou stravu, mléčné výrobky, maso, vejce, zeleninu a rýži.

Krevní skupina AB – konzumují stravu kombinovanou, vše rostlinného původu, mléčné výrobky, maso, vejce a luštěniny.

Krevní skupina 0 – konzumují maso a lidově se označují za masožravce. Povolené tedy mají: maso, zeleninu, rýži a luštěniny.

Nevhodné potraviny při dietě podle krevních skupin

Skupina A – nesmí mléčné výrobky, maso, uzeniny a veškeré tučné jídla

Skupina B – nesmí vepřové a drůbeží maso, obiloviny a luštěniny

Skupina AB – nesmí hovězí a vepřové maso, tučné výrobky včetně těch mléčných

Skupina 0 – nesmí obiloviny a přílohy (včetně brambor), ořechy a mléčné výrobky