Chce zhubnout nejenom trvale, ale také efektivně? Důležité je zvolit tu správnou metodu hubnutí. A která to je? Jedná se samozřejmě o dnes tolik oblíbený a také doporučovaný jídelníček. Jak funguje?

stevepb / Pixabay

Základem jídelníčku je předepsaná strava, kterou bychom měli během celého dne konzumovat. Hlavním specifikem, které jídelníček na hubnutí má, je rozhodně to, že nám dokáže nabídnout jídla v minimálně pěti porcích denně. Díky tomu během dne netrpíme hladem, a přesto dokážeme redukovat kilogramy. Dostatek jídla je také dobrý v souvislosti s naší psychikou, díky čemuž samotný dietní režim nevzdáme.

Při hubnutí dokážeme přeprogramovat naše tělo

Druhým specifikem, které dietní jídelníček má, je rozhodně i to, že dokáže vcelku zajímavě a dobře přeprogramovat naše tělo. Tedy náš metabolismus. A to tak, že se naše tělo naučí, že má po celý den dostatek stravy a tak i dostatek živin. Díky tomu přestane jakémukoliv energii ukládat, jelikož to není třeba. Poté už stačí jenom spalovat uložené tukové zásoby a díky tomu hubnutí funguje. Vliv však má také náš metabolický typ, který souvisí s předpisem těch potravin, které jsou pro naše hubnutí těmi správnými a díky kterým máme jistotu toho, že zhubneme zcela určitě a bez jakýchkoliv potíží. I v tomto je jídelníček výjimečný.

Dieta na míru našim potřebám

Důležité je také vědět, že dodržování jídelníčku rozhodně není spojeno s žádnými nežádoucími příznaky, nebo se zdravotními problémy. Jde o výživový plán, který je napsán na míru našim potřebám. Taková dieta zohledňuje třeba náš zdravotní stav, běžný a metabolický věk, naše cíle, nebo denní režim. A tomu je uzpůsoben příjem kalorií a jiných látek. Nezapomínejme však ani na další důležitý fakt, kterým je to, že váha je redukována postupně, tedy přirozeně. Díky tomu nejde jenom o jednorázový účinek, jelikož dosažené hmotnosti už si budeme užívat dále, i po tom, co s jídelníčkem přestaneme.