V současné uspěchané době může mít nedostatek spánku hned několik různých příčin, ovšem i následků. Často za tím vším stojí stres, a to například z práce, zdraví, financí, ba dokonce rodiny. Stejně tak se na kvalitě spánku negativně podepíší určité zdravotní problémy a taktéž pravidelně užívané léky.

Při nedostatečném spánku dochází k únavě, podrážděnosti, sníženému kognitivnímu výkonu, zvýšenému stresu, ale i duševním zdravotním problémům. Pokud hledáte způsob, jak zlepšit kvalitu spánku, není nic jednoduššího než vyzkoušet moderní produkty s označením HHC.

Co je to HHC?

Pod zkratkou HHC se skrývá hexahydrocannabinol, což je ve své podstatě chemická sloučenina, která je součástí skupiny látek známých jako kanabinoidy. Zmíněné látky se běžně vyskytují v rostlinách konopí a marihuany, nicméně HHC ještě není tak známá kanabinoidní sloučenina.

Obecně kanabinoidy jako takové interagují s endokanabinoidním systémem v těle, a tím pádem dochází k ovlivňování mnoha fyziologických procesů, ať už se jedná o náladu, bolest, nebo výše popisovaný spánek.

Ve srovnání s THC se nejedná o psychoaktivní sloučeninu, spíše naopak se vyznačuje pozitivními vlastnostmi, z nichž může lidský organismus těžit. Jedná se o alternativu pro uživatele CBD.

HHC oleje a jejich využití v praxi

Velice oblíbené jsou HHC oleje, které se používají pro celou řadu účelů, přičemž někteří uživatelé si pochvalují úlevu od bolesti, zánětu a úzkosti, jiní zase tímto způsobem řeší nespavost a další potíže.

Samotná výroba HHC probíhá chemickým procesem. Sice se hexahydrocannabinol nachází i v rostlinách konopí, nicméně množství je tak minimální, že výsledné produkty by byly extrémně drahé. Právě z daného důvodu se používá chemický proces, při němž se na molekulu THC přilepí atom vodíku, což je hydrogenace. Pro výrobu HHC se používá jiný kanabinoid, a to nejčastěji CBD.

Hydrogenací vzniká hustý zlatavý olej, který se potom dále zpracovává a upravuje, aby se mohl používat například ve vapovacích perech a podobně.

HHC cartridge jsou náplně s hexahydrocannabinolem

Dalším dostupným produktem jsou HHC cartridge, což jsou zase přenosné náplně s HHC olejem. Používají se u vaporizérů (známých také jako vape pens).

Vaporizéry jsou zařízení, která zahřívají HHC olej na teplotu, při níž se vytváří pára, a ta se potom vdechuje. HHC cartridge jsou oblíbené pro přenosnost a pohodlnost, navíc umožňují uživatelům konzumovat kanabinoidy jako HHC bez nutnosti kouření, a to ocení především dýchací cesty.

Vybrat si můžete z různých příchutí. Použití vaporizérů je diskrétní, a to je atraktivní i pro uživatele jako takového.

HHC květy se od konopných květů obsahujících THC v mnohém liší

Zapomenout nesmíme ani na HHC květy. Jedná se o květiny konopí, které byly ošetřeny a modifikovány tak, aby obsahovaly větší koncentraci hexahydrocannabinolu, než by bylo přirozeně přítomno.

Výrobci upravují koncentraci kanabinoidů v konopných květinách prostřednictvím různých metod, včetně genetického inženýrství nebo speciálního zpracování. Výsledkem pak jsou květy s vyšší koncentrací konkrétního kanabinoidu, jako je právě HHC.

Podle mnoha uživatelů HHC květy poskytují euforii, úlevu a klid, a to bez nežádoucích psychoaktivních účinků.

V posledních několika měsících oblíbenost HHC produktů roste, ostatně není se čemu divit, protože má v oblasti rostlinného léčitelství obrovskou budoucnost a potenciál. HHC ulevuje od bolesti, zlepšuje spánek, navíc navozuje dobrou náladu. Vyzkoušejte HHC produkty a zažijte přínosy této inovativní alternativy v oblasti léčby i relaxace.