Mnoho lidí se rozhodne pro hubnutí ve chvíli, kdy nejsou spokojeni se svou postavou. Je to určitě chvályhodná věc, ale na druhou stranu musíme dodat, že ne každý zvolí správný redukční program.

stevepb / Pixabay

Je mnoho chyb, které mohou vzniknout, pokud je zvolena špatná dieta. Proto se na některý z nich podíváme. Hned první hlavní chybou je určitě hladovění. To zcela určitě není a nikdy nebude cestou k dokonalé postavě. A to proto, že krátkodobě sice může fungovat, ale poté se dostaví jo-jo efekt. Nehledě na možné zdravotní komplikace, které budou s odmítáním potravy spojeny.

Ne každý sport je při hubnutí ten správný

Řada lidí si myslí, že nejlepší cestou jak spálit tukové zásoby, jsou dlouhé hodiny v posilovně. Určitě ne. Fitcentrum a pravidelné zvedání činek je vhodné spíše ve chvíli, kdy už se chceme zaměřit na vyrýsování postavy. Při hubnutí je naopak doporučena spíše aktivita aerobní. Tedy taková, při které se nám na delší dobu zvedne tepová frekvence. Může to být jízda na kole, stejně jako to může být třeba také běh, nebo plavání. Velkou chybou je také nepravidelnost. Mnoho lidí jde sportovat jednou týdně na několik hodin. Lepším řešením je však hodina denně, a to několikrát během celého týdne.

Jídelníček na hubnutí nesmí být jednotvárný

Mnoho lidí se při sestavování svého dietního programu přečte několik chybných pouček, které souvisí třeba s tím, že dietní jídelníček nesmí obsahovat tuky a sacharidy. To je velký omyl, jelikož i tyto látky naše tělo potřebuje. Pokud si jídelníček na hubnutí skládáme, je samozřejmě dobré je omezit. Na druhou stranu by vždy měly platit zásady pestré a čerstvé stravy, kterou budeme přijímat i několikrát denně. Výsledek tak může být i ten, že jíme více než předtím, ale díky správné skladbě jídel zkrátka hubneme. Naše tělo získává vše potřebné a tak není nijak nuceno živiny ukládat.