Je čím dál více lidí, kteří mají problémy psychického rázu. Nejedná se jen o poruchy spánku či deprese, ale existují i horší nemoci. Avšak lidé se často těchto nemocí bojí a neví, jak je mají řešit a hlavně, za kým mají s těmito problémy jít.

422694 / Pixabay

Já nejsem blázen

Mnoho lidí se bojí právě toho, že budou označení za blázna. Avšak pokud máte problém, je nutné, abyste ho opravdu řešili a je jedno, co si o vás bude myslet společnost. Navíc ve většině případů o tom ani nikdo vědět nemusí. Pravdou je, že s mnoha nemocemi psychického rázu, které nejsou natolik vážné, vám poradí buďto praktické lékař anebo si přímo můžete sami zakoupit nějaké přípravky v lékárně.

Lékárna a zahrádka

Pokud máte například poruchy spánku, lehké deprese a podobně, tak s tímto si dokážete poradit sami. Jednak vám může praktický lékař napsat jisté přípravky, které jsou volně k prodeji. Samozřejmě, že hodně záleží na tom, v jakém stavu jste. V lehkých onemocněních lze využít i zázraky naši zahrádky. Například na spánek je výborné udělat si čaj z mateřídoušky, díky které se vám bude lépe usínat. V jistém stavu vám také může pomoct třezalka a jiné byliny.

Jste na tom špatně? Běžte si popovídat

Pokud je váš psychický stav opravdu vážný, tak vám i praktický lékař doporučí návštěvu psychologa a v některých případech i psychiatra. Je lepší nechat si poradit a opravdu navštívit odborníka. Pro někoho to může ostuda, avšak není to nic podivného. Je opravdu hodně lidí, kteří navštěvují tyto odborníky a nic na tom není, zejména pokud vám dokážou pomoct.

Antidepresiva aneb Na to jsou lékaři krátcí

Samozřejmě, že existuje několik druhů těchto léků, některé z nich vám může lékař doporučit. Avšak pokud se jedná o silné léky, které zlepší váš stav, tak ve většině případů se na ně vztahují jistá pravidla. Tím, kterým se musíte řídit i vy je, že u některých speciálních léků se musí nejprve zahájit léčba specialistou. Což znamená, že opravdu existují léky, které volně nakoupíte a ani vám je nebude moci napsat váš lékař. Takže pokud opravdu potřebujete pomoct v tomto směru, ničeho se nebojte a běžte si popovídat s odborníky.

Na depresi se těžce dělá

Pravdou je, že mnoho antidepresiv a podobných látek je poměrně drahé. Údajně právě pravidlo, že musíte navštívit lékaře vám má pomoci ušetřit, protože to má vést k poklesu cen. Avšak i tak to není malá částka, navíc na většinu těchto přípravků je nutné mít recept. A právě na recept s těmito léky se nevztahují peníze z pojištění, takže opravdu nic neušetříte. Stejně tak i posezení u odborníka, kde si většinou jen povídáte, není zrovna levné záležitost. Mnozí právě díky tomu žádají o různé podpory a podobně.

Deprese a jiné psychické poruchy mohou být opravdu vážné, a tak je důležité, abyste se pořádně léčili. Nebojte se navštívit ani lékárnu ani odborníky.