Diety jsou každodenním tématem, protože snad každá žena si myslí, že má nějaké to kilo navíc, které potřebuje okamžitě dolů. Samozřejmě, že nejlepší je začít cvičit a trochu přizpůsobit svůj jídelníček. Ovšem jsou i lidé, kteří tvrdí, že pomáhají i bylinky.

Lze zhubnout pomocí bylinek?

Některé ženy věří alternativní medicíně v každém směru, a tedy se řídí bylinkami i při hubnutí. Je to poměrně sporné a každý má jiný názor. Ovšem rozhodně nelze říct, že by člověk hubnul jen díky bylinkám, samozřejmě, že ty vám při hubnutí mohou pomoci, ale vyžaduje to více, než jen připravit si nějakou bylinu. Ona vás podpoří, ale nevyhnete se změně v jídelníčku a také je lepší, abyste měli aspoň trochu aktivního pohybu.

Něco na trávení

Jeden z důvodů, proč se žena cítí otylá je, že má plný žaludek. Přestože s plným žaludkem se cítíte tlustá a těžká, stejně nelze říct, že máte kila navíc. Každopádně s pocitem těžkého břicha lze krásně bojovat a to pomocí bylinek. Výborná na trávení je známá máta peprná, kterou si často sami pěstujete na svých zahrádkách, takže její konzumace jistě nebude žádný problém. Stejně tak účinná je i mateřídouška, která pomáhá při plynatosti a trochu uklidňuje a ani s touto bylinkou si nemusíte lámat hlavu. Vedle ní je i efektivní fenykl, který lze koupit.

Čistící kúra vám shodí kila

Čistící kúra či detoxikace je výborný prostředek nejen na hubnutí, ale také na regeneraci těla a zbavení se různých baterií. Takže ať už chcete zhubnout anebo jste se svou postavou spokojení, detoxikace je výborná pro každého. Vzhledem k tomu, že s detoxikací lze zhubnout, tak v tomto případě můžeme říct, že budete hubnout pomocí bylinek. Vhodnou bylinkou k pročištění těla je medvědí česnek, který mnozí využívají i při nakládání masa, efektivní je i vřes či jalovec.

Nezapomínejte i na náladu

Psychický stav je při hubnutí velice důležitý, protože když máte šatnou náladu a deprese, tak se vám bude hubnout velice špatně. K dobré náladě a tedy harmonickému psychickému stavu vám pomůže dopomocí více aspektů. A jedním z nich jsou opět bylinky. Na stavy, při kterých vám není do smíchu je dobrá vrbka anebo třezalka, což je také bylinka, kterou najdete na mnoha zahradách.

Tip: Vyzkoušejte pročistit tělo pomocí nápoje Prodetox

Jak bylinky užívat?

Hubnout pomocí bylinek je výborné, protože máte dobrý pocit z toho, že nepřijímáte zbytečné chemikálie a zároveň budete mít z bylinek více energie. Nejlepší jsou bylinky úplně čerstvé, ovšem to se praktikuje poměrně špatně. A proto se nejčastěji z bylinek dělají čaje. Ovšem některé bylinky, které vám mohou pomoci, jsou exotické a vy si je nemůžete vypěstovat doma, a tak není jiného východiska, než si je zakoupit například ve formě kapek, což je daleko lepší, než tabletky. Ale pokud to nejde jinak, jsou dobré i byliny v pilulkách, podstatné je, že do sebe dáváte kus přírody.

S bylinkami je svět hned veselejší, používat je můžete v kuchyni namísto koření a dokonce s nimi můžete i hubnout.