Ačkoliv je bolest jen reakce mozku, pro člověka je to velmi nepříjemná situace, protože nemůže fungovat normálně. Pociťuji jisté omezení a problémy, a tak se lidé snaží najít cestu, jak to vyléčit, ale nejprve je nutné znát, proč k tomu došlo.

geralt / Pixabay

Bolest je různorodá

Bolest v podbřišku má mnoho příčin, a proto se také projevuje jinak. Jednou budete mít bolest spojenou s průjmy, jindy budete naopak mít zácpu. A občas to nemusí se stolicí vůbec souviset, můžete mít v těle nějaký zánět anebo dokonce horší onemocnění, jako je rakoviny. Vzhledem k tomu, že podbřišek je velmi blízko močovému měchýři mohou se bolesti projevit i s onemocněním spojeným s tímto orgánem.

Jak mě bolest postihne?

Bolest břicha může být způsobená neuvěřitelným množstvím příčinami. Avšak k těm nejběžnějším patří strava, která je buďto špatně zvolená anebo se člověk přejídá. S čímž také mohou souviset průjmy či zácpy. Ženy určitě znají další velmi častou příčinou, kterou je menstruace. Někdy může být příčinou alergická reakce třeba na nějakou potravinu. Poté záleží na tom, jaké místo v podbřišku cítíte. Pokud se jedná o pravou stranu, tak to také může jít o zánět slepého střeva.

Samozřejmě, že bolest může být také spojena s močovými cesty a jejich problémy. Může jít o například o silný zánět močového měchýře, který může opravdu bolet. Také může jít o močové či ledvinové kameny, anebo nemoci spojeny se slinivkou, zejména zánět. A ačkoliv se říká, že rakovina nebolí, tak jsou jisté typy a její fáze, kdy může i tato velmi nebezpečná a nepříjemná nemoc být bolestivá.

Spojitost s jinými nemocemi

Samozřejmě, že bolest v podbřišku může být také spojená s jinými nemocemi. Jednou z takových to nemocí může být salmonelóza či mononukleóza. Pravdou je, že jsou t nemoci, které se projevují více způsoby, ale jedním z nich je také bolest v dané oblasti. K těmto více příznakovým nemocem, je také spála. A také netradiční je tasemnice, kterou jistě všichni znají. Jedná se o cizopasníka, který se živí ve vašich střevech, což kromě průjmů a hubnutí také zahrnuje bolest v oblasti břicha.

Jak mohu bolest břicha léčit?

Vzhledem k tomu, že zdroj onemocnění je tak různorodý a může jít o různé nemoci, tak se jedná také o různé lékařské postupy. Pokud jde například o rakovinu, tak je léčba velmi obtížná a vyžaduje si ozařování, chemoterapii a někdy také podstoupit chirurgický zákrok. Naopak pokud jde o takovou banalitu, jako je průjem, tak stačí na chvíli změnit stravu či po případě dát si nějaký lék. Nejlepší je dojít si k lékaři, aby odhalit příčinu nemoci, a tím pádem našel tu správnou cestu na léčbu.

Bylinky, které by mohly pomoci

Jednou z dobrých bylinek je Aloe, které je dobré nejen na imunitu, ale někteří lidé jej používají namísto projímadla, protože dráždí sliznici tlustého střeva. Bylinka, která je výborná snad na všechno je klasická cibule. Někdo jí používá do guláše a jiných pokrmů, ale jinak je to surovina s antibakteriálními účinky. A právě na trávicí trakt je velmi účinná, jelikož působí proti parazitům a naopak podporuje tvorbu některých enzymů. Na některé nemoci je dobrá i obyčejná paprika, protože podporuje chuť k jídlu. A také podporuje tvorbu slin.

 

Bolest v podbřišku se velice špatně řeší, protože může mít mnoho příčin, ale když objevíte včas tu svou, tak se můžete svých trápení jednoduše zbavit.