By: Michael Coghlan

Bydlíte s tchýní, nebo partnerovou matkou a tato situace pro vás není vůbec jednoduchá, což je naprosto pochopitelní a není se čemu divit. Necítíte se jako doma, ale naopak připadáte si jako na návštěvě? Bohužel rodinný život s tchýní není vůbec snadný a je potřeba dodržovat určitá pravidla.

Pokud bydlíte s tchýní, nemůžete si rozhodně dělat co chcete, musíte pravidelně chodit domů, vařit, uklízet, pokud si nějakou z těchto činností odložíte, tak je to samozřejmě okamžitě špatně a je oheň na střeše. Na návštěvy přátel můžete zcela určitě zapomenout a na zábavu taktéž. Pokud žijete s tchýní, snažte se co nejrychleji tuto situaci vyřešit a postavit se na vlastní nohy, než se z toho skutečně zblázníte.

Neustálé kontrolování se

Toto je opravdu o nervy a o neustálé sebekázni, hlídání se co udělat, či nikoliv a podobně. Takový život není vůbec jednoduchý. Soukromí je to, co je vám na hony vzdálené, ale vy jej přeci tolik potřebujete. Pokud má tchýně chalupu a na víkend na ní odjede, nejraději byste jí zamávali a pokud se blíží neděle, čas návratu, tak byste jí nejraději propíchali gumy u auta, aby se příjezd domů nemohl uskutečnit.

Máte skutečně těžký život a je třeba se tomuto umět postavit. Od tchýně si nenechte určovat pravidla. Pokud vidíte, že se vám motá do života, jasně jí řekněte svůj názor na věc, který ale nesmí vyznět drze. Musí vědět, že jste dospělí a že si svá pravidla určujete sami. Je sice pravda, že tu bydlíte společně a že domácnost není vaše, ale jste dospělí a máte nárok na to, abyste si žili svobodně a ne pod taktovkou vaší tchýně.

I tchyně musí pochopit, že člověk v dospělosti má nárok na svůj vlastní život a rozhodovat si o svém soukromí. Bohužel tato situace je dosti složitá, a pokud se vám bydlení podaří vyřešit, pak vám spadne obrovský kámen ze srdce a uleví se vám.