Kokosový olej je opravdový zázrak a má neuvěřitelné množství využití. Dá se použít nejen jako potravina, ale také jako přírodní tělová a vlasová kosmetika. A nejlepší na tom je, že vám stačí pouze jedno balení kokosového oleje. Můžete si natírat pokožku stejným olejem, který si dáte večer do salátu. Získává se z kopry,  jader zralých kokosových ořechů sklízených z kokosové palmy.

orythys / Pixabay

Kokosový olej jako výborný pomocník při hubnutí

Dietologové doporučují kokosový olej zejména díky jeho vlastnosti postupně spalovat energii. Na rozdíl od jiných tuků se v těle neusazuje, protože rozkládá glukózu. Dokonce už pár lžiček vás zasytí na několik hodin.

Zdravý i jako potravina

Kokosový olej je jednoduše výborný jako potravina. Má lahodnou chuť a vůni, kterou určitě každý ocení. Obsahuje vitamíny A, C a E, tělu prospěšné mastné kyseliny, především kyselinu laurovou. Můžete ho používat jak k přípravě pokrmů, tak i na smažení. Tepelná stabilnost až do 200oC zaručuje, že nebude prskat, ani se přepalovat.

Potřebujete pečovat o pokožku? Žádný problém!

Kokosový olej se dá použít místo běžných tělových mlék nebo krémů. Je vhodný na všechny typy pleti. Možná si řeknete, že je hloupost natírat se olejem, když máte mastnou pokožku. To je však omyl. Právě kokosový olej, protože obsahuje vitamín E, napomáhá hydrataci pokožky, hojí odřeniny a popáleniny, zbavuje akné a dokonce i tlumí tmavé kruhy pod očima. Vrásky pro něj také nejsou velkou překážkou, eliminuje jejich tvorbu. Stačí se pouze namazat olejem o množství velikosti hrášku v postižené oblasti a to je vše.