By: yunguyen666

Jako ženy si přejeme být krásné a obdivované a přiznejme si, že je to skutečně tak. Většinu o sebe pečujeme, líčíme se, používáme denní a noční krémy, ale zároveň děláme věci, které všechnu tu snahu zhatí.

Co naší pleti neprospívá, je konzumace alkoholu, ta však škodí nejen pleti, ale ženě jako celku. Alkohol nesluší nikomu a škodí víc, než si dokážete uvědomit. Na pleti je ale pití alkoholu vidět hodně. Ať už ženu, či muže, udělá prostě nehezkými, i když pod vlivem si myslíme pravý opak.

Další věc, která pleti velmi škodí, jsou samozřejmě cigarety. U kuřaček se vyskytují vrásky kolem pusy a to celkem brzy. Pokud vidíte ženu, která má výrazné malé vrásky kolem rtů, je to jasný důkaz toho, že se jedná o kuřačku. Nikotin a dehet, které jsou v cigaretách obsaženy, nedovolují pleti tak dobře dýchat a proto je pleť zašedlá a mdlá a i na vrásky mají nikotin s dehtem velký vliv.

Dost možná patříte do řad nekuřáků, ale pracujete v prostředí, kde se kouří běžně a ani to nemá vůbec dobrý vliv na vaši pleť. I pasivní kuřák může odskákat to, že ostatní kolem něj kouří.

Stres je další věcí, která vaší pleti nepřidá. Proto se rozhodně nestresujte a snažte se relaxovat. Pokud jste přes den velmi vytížení a vaše práce vás zaměstnává, pak si jděte odpočinout na kosmetiku a nechte se hýčkat. Vaše pokožka si to jistě zaslouží.

Nedostatek spánku se také výrazně podepíše na tom, jaká je vaše pleť a podle toho potom vidíte, jak to vše dopadá. Při nevyspání máte kruhy pod očima a celkově působíte vyčerpaně, oči jsou červené a pleť je pobledlá. Pokud se nevyspíte jednou, tak to až tak nevadí, ale pokud nemůžete spát často, pak to na vás bude jasně znát. Je třeba si uvědomit to, že si musíte odpočinout a to nejen kvůli krásné pleti, ale kvůli celému organismu.

Pokud se stravujete špatným způsobem, tak si také nepomůžete, ale bude to na vaší pleti znát a i nedostatek sexu se na vás podepíše.