Management, financování a projektové řízení můžeme s klidným svědomím označit za nosné pilíře nejen nemocnic, ale i dalších zařízení v oblasti zdravotnictví. Kvalifikovaní a zkušení lékaři a další personál sice tvoří páteř celého systému, ale bez administrativní složky by ani jejich práce zdaleka nebyla tak efektivní. Management ve zdravotnictví je věda – a manažerské studium vám odhalí její umění.

Přestože tradiční školství prošlo během posledních desetiletí velkými změnami, tak na akademické půdě stále ve většině případů převažují jen teoretické poznatky nad získáváním tolik potřebné praxe. Ano, tyto znalosti jsou sice rovněž důležité, ale pokud je nedokážeme aplikovat a náležitě využít, naše hodnota na trhu práce často nedosáhne svého plného potenciálu. A to je přece škoda. Pokud se ale zaměříme na systémy vzdělávání, které vycházejí spíše z praktických znalostí, obvykle narazíme i na zkratku MBA, tedy Master of Business Administration. Titul MBA během posledních let získává stále větší pozornost i v našich končinách.

V České republice naleznete MBA studium v ​​nabídce několika specializovaných institucí. Jednou z nich je i Cambridge Business School v Praze. Vyučují zde ty největší kapacity jednotlivých oborů a škola je také členem celé řady prestižních asociací. V nabídce nechybí ani samostatný studijní program Management ve zdravotnictví. Ten má za úkol představit a objasnit principy toho, jak obor zdravotnictví a jednotlivá zařízení vlastně fungují a co vlastně obnáší administrativní činnosti v tomto sektoru.

Tento program byl navržen speciálně právě pro zástupce středního a vyššího managementu ve zdravotnickém sektoru a přihlásit se do něj mohou zástupci jakékoli instituce se zdravotnickým nebo sociálním zaměřením ze státního, ale i soukromého sektoru. Stejně tak je vhodný i pro manažery farmaceutických společností, lázeňských zařízení, pojišťoven a dalších podniků tohoto typu. Vzhledem k tomu, že je MBA studium zaměřeno především na profesionály ve svém oboru, kteří bývají velmi časově vytížení, je zde samozřejmě kladen velký důraz na časovou flexibilitu. Na Cambridge Business School lze studovat kombinovanou formou, kdy se studenti sjíždějí pouze čtyřikrát do roka a po zbytek času si studují pěkně z pohodlí domova, kavárny nebo odkudkoli, kde se dokážou soustředit. Nebo je nově možné studovat i úplně online, kdy studenti řeší vše pouze na dálku a nemusí tak již vůbec nikam fyzicky docházet. U obou typů studia jsou všechny učební materiály zpřístupněny online a stačí k studiu tak stačí pouze počítač s internetem.

Zaujalo vás studium MBA na Cambridge Business School? Přihlásit se můžete již nyní – zajistěte si svou budoucnost.