Jsou bolesti a nemoci, které bereme jako velice vážné a bojíme se jich. Vedle nich existují i takové bolesti, které bereme jako běžnou součást života. Mezi tyto běžné nemoci a bolesti patří také bolest bříška a nadýmaní.

Bolest a nemoc, která potká každého

Snad neexistuje člověk, který by se někdy v životě nepotkal s bolesti břicha a nadýmáním, protože je to velice častý problém a běžné onemocnění. Vzhledem k tomu, že se jedná o tak běžnou a bezpečnou nemoc, tak jí většinou vyléčíme sami doma. Ovšem je to onemocnění poměrně ošemetné, protože někdy značí jen nějakou banalitu, avšak někdy může být signálem vážné nemoci, a to dokonce tak vážné, jako je i rakovina.

Z čeho mě bolí bříško?

Nejčastěji se s tímto problémem setkáváme při nesprávné konzumaci jídla. Ať už se přejíte anebo sníte jídlo, které nesedne vašemu žaludku a dokonce i to, že se dobře nenajíte, může být příčinou bolesti břicha a nadýmání. Ovšem příčin může být hned několik, často se to liš podle toho, kde a jak vás břicho bolí. Někteří odborníci také tvrdí, že můžete tyto bolesti a problémy pociťovat i ze stresu a pravdou je, že mnoho lidí, kteří jsou nervózní, zejména studenti před zkouškou, musí rychle na záchod, protože mají střevní obtíže. Ne vždy to je jen tak lehká záležitost, pokud se s touto bolestí potýkáte delší dobu a nemůžete jí hned vyléčit, určitě byste měli navštívit lékaře, protože to může být i rakovina, kterou je potřeba odhalit, co nejdříve.

Poznám klasickou bolest a rakovinu?

Pravdou je, že pokud se jedná jen o nějakou virózu z přejedení, tak se vyléčíte během pár dní. Takže takovým signálem něčeho nebezpečného může být právě délka léčby. Ale pokud máte střevní potíže, léčíte je například týden a je vám stále špatně, tak to vždy nemusí znamenat to nejhorší. Ovšem v každém případě je nejlepší ověřit si to u lékaře, protože jedině oborník opravdu odhalí, zda je to ona zlá rakovina anebo jen běžná nemoc.

Čím se mám léčit?

Každý s bolesti břicha či nadýmáním bojuje trochu jinak. Někteří lidé zvolí nejprve přírodní látky, jako jsou různé čaje a bylinky. Pro tyto potíže jsou úplně nejlepší hořké byliny, jako je ostropestřec, velmi dobrý je i fenykl. A známá máta nesmí chybět na seznamu bylinek pro střevní potíže, protože právě tuhle bylinku si mnozí pěstují sami doma, takže nemají problém si jí sehnat. Každopádně ne všichni lidé věří bylinkám, a tak sahají po medikamentech, některé lze koupit volně v lékárně, pro některé potřebujete recept od lékaře. Je jen na vás, zda dáte přednost matce přírodě anebo raději polykáte pilulky, obě dvě metody by vám s tímto onemocněním měly pomoci. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, vždy je nutné trochu upravit jídelníček, protože podrážděné břicho nesnese vše, na co máte chuť.

 

Bolest břicha je opravdu nepříjemná, ale běžná nemoc. Stačí pár dní poležet, upravit stravu a jste zase fit, a pokud ne, tak honem navštivte lékaře.