Zelený čaj Matcha Tea se považuje za jeden z nejlepších zelených čajů s velmi významnými zdravotními účinky. Navíc má příznivý vliv i na hubnutí. Už jste ho zkoušeli nebo se ho trochu obáváte? Není ovšem vůbec proč.

Zelený čaj matcha je lehce nasládlý a obsahuje velké množství živin. Je považován za superpotravinu, která dodá do těla pořádnou porci antioxidantů jen ve dvou šálcích čaje. Neobsahuje barviva ani žádné přísady. Sklizeň čaje probíhá jednou ročně, a to na jaře. Plantáže se zastíní, aby se v listech udrželo co nejvíce chlorofylu. Jednotlivé lístky se ručně sesbírají, napaří, usuší a nasekají. Poté se velmi pomalu namelou na jemný prášek.

Jak Matcha Tea prospívá zdraví?

Čaj obsahuje spoustu vitamínů (A, B1, B2, B12, C, P), minerály (vápník, železo, draslík, fluor, zinek), vlákninu, kofein, aminokyseliny, antioxidanty, taniny a katechiny. Je mnohem výživově hodnotnější než ostatní zelené čaje. Pravidelné pití dodává energii a zlepšuje soustředěnost, působí pozitivně na nervy, zmenšuje stres a uklidňuje mysl. Je vhodný jako prevence vzniku rakoviny, zubního kazu. Je velmi vhodný při hubnutí. Neobsahuje žádné kalorie a snižuje chuť k jídlu. Pomáhá spalovat tuky a zrychluje metabolismus. Snižuje krevní tlak, cholesterol a cukr v krvi.

Matcha čaj je vhodný i při hubnutí

Obecně jsou zelené čaje doporučovány i mnohými výživovými poradci, protože nejen, že působí pozitivně na zdraví člověka, ale zároveň pomáhají i při hubnutí kvůli obsahu katechinů. Matcha má katechinů a hlavně EGCG nejvíce ze všech, a proto je jasné, že bude mít i největší účinky. To potvrzují i mnohé studie. Čaj pomáhá zrychlit metabolismus až o 40 %, spaluje tělesný tuk, zmenšuje chuť na jídlo a odvodňuje. Proto je při jeho konzumování nutné ještě dostatečně pít. Není cílem hubnutí odvodnit se, ale zbavit se tuků. Denně je ideální vypít dva až tři šálky čaje.

Podpořte své zdraví opravdovou výživovou bombou. Budete se cítit dobře a navíc zhubnete pár kil.