Nejenom všem známé znečištění vnějšího životního prostředí může způsobovat různé druhy chorob. Vědci totiž objevili, že dalším problémem poškozujícím lidský organismus je vzduch v uzavřených prostorách. Ten znečišťují různé stavební materiály, elektrosmog, plísně, alergeny, mikročástice prachu a mnoho dalších vlivů. Naštěstí věda objevila možnost, jak tomu předcházet. Tím jsou ionizátory vzduchu.

Na co ionizátor vzduchu pomáhá

Ionizátory vzduchu dokážou v místnosti vzduch z velké části vyčistit a obohacují ho o lehké záporné ionty. Tento proces má na lidské zdraví tyto hlavní blahodárné účinky:

  • Ionizátor vzduchu podporuje imunitní systém
  • zlepšuje kardiovaskulární oběh
  • pomáhá proti problémům s dýcháním (vhodné pro alergiky, astmatiky apod.)
  • příznivý vliv na lidskou psychiku (proti depresím a „blbé“ náladě)

Jaký ionizátor si vybrat?

Klíčovou otázkou při výběru ionizátoru by mělo být zodpovězení několika požadavků:

  1. Na prvním místě je samozřejmě samotná funkce a působení přístroje. Vždy si proto prostudujte, co všechno ionizátor umí. Tedy na jaké částice a vlivy je účinný, zrovna tak pro koho je vhodný.
  2. Dále si zjistěte, jak vysokou má účinnost. Kvalitní ionizátory vyčistí vzduch až do 90% jeho objemu!
  3. Třetím faktorem je kombinace pořizovací ceny s náklady na jeho provoz. Tak jako u jiných spotřebičů, i u čističek vzduchu existují ve spotřebě elektrické energie velké rozdíly. Proto nehleďte jenom na pořizovací cenu, ale také na to, kolik vás bude provoz ionizátoru stát. Například tyto nejlepší ionizátory nemají provoz vyšší, než pouze 1,60 Kč denně.
  4. Nakonec byste si měli pohlídat i hlučnost ionizátoru. Provoz by měl být maximálně tichý. Uvědomte si, že ionizátor bude umístěný v místnosti, kde trávíte svůj čas. Hluk z jeho provozu vás nesmí rušit.

Při výběru ionizátoru je nejlepší se obrátit na profesionální odborníky na lékařské přístroje ze společnosti KRÁSNÝ – zdravotnická technika. Ti vám na svém webu szo.cz nejenom poradí, ale můžete si u nich kvalitní ionizátor zakoupit.