Zdaleka ne každá bolístka značí nějaký vážnější problém, ale pravdou je, že jakákoli bolest vždy přichází jako upozornění, že se někde v těle něco děje. Existují bolesti, které byste v žádném případě ignorovat neměli. Zažil a ještě i zažije každý z nás neobvyklou a zdánlivě s ničím nesouvisející bolest, která může odeznít stejně tak rychle jako přišla, anebo naopak může přetrvávat delší dobu.

Většina lidí, snad kromě hypochondrů, nad podobnými příznaky mávne rukou, ale některé tělesné bolesti se časem zhoršují a mohou signalizovat větší skrytý problém. Přečtěte si, na co si dát pozor. K často ignorovaným problémům patří ledviny a s nimi spojená bolest zad. Bývá totiž zaměňována za pouhé přetížení.

Ledviny bolest zad

Bolest v dolní části zad patří mezi velmi časté a obvyklé bolesti a snad právě proto je nejčastěji ignorována. Bolest v kříži však může značit také problémy s ledvinami nebo tvorbu ledvinových kamenů. Infikované ledviny otečou, což způsobí nepříjemné a bolestivé pocity v dolní části zad. Bolest v kříži může být také projevem zvětšujícího se nádoru v ledvinách, a tak rozhodně není radno tento stav ignorovat. Odhalená příčina bolesti zad vám může zachránit nejen ledviny, ale také život.

Můžete se také jednat o svalové namožení, pokud jste něco těžkého v předchozích dnech zvedaly. Ledviny bolest zad, mají často svůj původ v nadměrném stresu. Při stresu jsme napnutí a naše záda trpí. Zkuste se uvolnit, zkuste různé relaxační metody. Jedná se o jeden z možných způsobu úlevy od nepříjemného pocitu.

Jak se tato bolest léčí?

Trpíte-li delší dobu bolestí zad v oblasti ledvin, navštivte svého obvodního lékaře. Jen ten Vám dokáže stanovit účinnou léčbu a zjistit příčinu. Počítejte s tím, že budete odeslání na speciální vyšetření u ortopeda a urologa. Na základě těchto vyšetření dojde ke stanovení léčby.