Velmi oblíbenou se stala v poslední době Atkinsonova dieta, která nezakazuje nic z toho, co zakazují diety ostatní. Snižují se pouze sacharidy. Přesto však lze dostát velkému úbytku hmotnosti. Tato dieta je vhodná pro každého, kdo se nechce trápit hlady, ale chtěl by se skutečně normálně najíst bez toho, aby se musel omezovat. Není třeba se omezovat v konzumaci tučných jídel, co je ale nutné je vzdát se sladkého a potravin, které jsou bohaté na sacharidy. Pokud všechny vaše pokusy o zhubnutí selhali, pak je tato dieta opravdu na místě. Zbavit se tak můžete desítek kilogramů a dietu lze dodržovat dlouhodobě.

condesign / Pixabay

Dieta je velmi důležitá tehdy, potřebujete-li snížit výrazně kilogramy a chcete toho dosáhnout snadným způsobem. Stačí pouze výrazně snížit sacharidy ve stravě, protože ty zvyšují hladinu krevního cukru. Dietu lze dodržovat podle potřeby a zhubnout lze až několik desítek kilogramů.

Pokud se rozhodnete tuto dietu držet, tak můžete konzumovat bez problémů veškeré uzeniny, maso, mléčné výrobky a je úplně jedno, kolik tuků obsahují, můžete i vajíčka, v omezeném množství pečivo, ale pouze pečivo tmavé, celozrnné, zeleninu a ovoce, ale tady dochází k určitému omezení. Čokoládu můžete pouze hořkou a to opravdu jen minimálně. Vhodné jsou také neslazené nápoje a pokud byste r&aac ute;di alkohol, tak pouze víno v malém množství.

Jakým potravinám se vyhnout? Jsou to přílohy, což znamená brambory, rýže, hranolky, krokety, těstoviny. Zakázaná je mrkev, kukuřice, hrášek, meloun, banány a ananas. Nesmíte si dát žádnou sladkost, slazený nápoj, pivo a ani žádný jiný alkoholický nápoj, kromě malého množství vína. Pokud vše dodržíte tak jak máte a vynecháte potraviny, které jíst nesmíte, velmi brzy uvidíte výsledný efekt, ze kterého budete jistě nadšeni.

Tato dieta je celkem mladá, ale stala se velmi oblíbenou, protože při ní nehladovíte a nezažíváte nepříjemné pocity. Stačí pouze vynechat zakázané potraviny.