Kryolipolýza je nová metoda hubnutí, kdy se jedná o takzvanou bezbolestnou liposukci. Tukové buňky se odstraňují zmražením a to až na jednu hodinu. Efekt není okamžitý, ale viditelný je až po 2. až 3. měsících.

Jak to funguje?

Kryolipolýza se provádí přístrojem Zeltiq. Jak moc je tato metoda účinná, je sporné. Někomu skutečně k úbytku váhy pomůže, někomu nikoliv. U koho je naprosto zbytečné podstoupit tento zákrok, jsou lidé velmi obézní. Efekt je viditelný u lidí, kteří jsou relativně štíhlí a mají tuk nahromaděný na jednom určitém místě. Lépe se pak odstraňuje tuk z břicha a boků, než z hýždí a stehen.

Budete muset být trpěliví

Výsledek neuvidíte hned po zákroku, ale až za delší dobu. Po tuto dobu je velmi nutné hodně pít, abyste dostali z těla škodlivé látky.

Metoda není účinná u každého a není rozhodně tak intenzivní, jako je to u liposukce běžné. Ta je ale velmi bolestivá,  zato efektivní. Velmi důležité také je to, jaký přístroj v salonu, kam se chystáte na kryolipolýzu, zajít mají. Kryolipolýzu musí provádět pouze zkušený personál, nikoliv laik. Pokud se snažíte zhubnout určitou část těla, pak vyzkoušejte tuto metodu. Pokud však patříte k obézním lidem, jsou to jen vyhozené peníze a vy si raději ušetřete na účinnou metodu liposukce.

Snad každého z nás mohou trápit kilogramy, které má navíc a kterých by se chtěl zbavit. Hledá proto neustále nějaké řešení, jak si s tímto poradit a jak to celé vyřešit. Kryolipolýza tedy může být metoda, která jej zaujme. Vyzkoušejte tuto metodu i vy, třeba zrovna na vás bude efekt viditelný.

Nicméně pokud si raději ušetříte peníze a nechcete riskovat to, že je pouze „vyhodíte z okna“, pak se zkuste omezit v jídle, nebo problémové partie zpevněte, či vytvarujte cvičením. Toto jsou jediné stoprocentní metody, které vám rozhodně pomohou s vaší postavou něco efektivně udělat.