Pleťové sérum možná používáte i vy, ale používáte jej správně? Pleťové sérum se používá pod krém. Někde se uvádí, že je vhodné jej použít na den, protože pleť je po něm vypnutá a my tento efekt ocení hlavně přes den, jinde se naopak uvádí, že pleť je potřeba sérem ošetřit v noci, protože v noci je pleť odpočinutá a pokožka lépe vstřebá přípravky.

daviddchristensen / Pixabay

Sérum můžete použít jak na noc, tak i na den. Dokonce jsou séra, která jsou i označená jako denní a noční a v tom případě není co řešit a nemusíme se rozhodovat. Jaké mají séra účinky? Hlavně fungují rychle a efektivně, to je jejich hlavní výhoda.

Jen pár kapek pro krásnou pleť

Stačí pleť dokonale vyčistit a nanést jen pár kapek a efekt je okamžitý. Pokud chcete vypadat skutečně dobře, tak stačí opravdu jen pár kapek séra a vaše pleť bude okamžitě viditelně vypnutá. Vaše pokožka získá po použití séra strašně moc, a proto je určitě vhodné se séru nevyhýbat.

Někdy se můžeme mylně domnívat, že séra nahrazují pleťové krémy, ale není tomu rozhodně tak, séra dodají pokožce okamžitě to, co jí zrovna chybí a mezi následnou a nutnou péči potom patří denní, nebo noční krém. Nikdy nenahrazujte krém sérem. Pokud si dáváte sérum jak na den, tak i na noc, tak v noci nepotřebuje, aby obsahovalo UV faktor. Naopak přes den je UV faktor skutečně nutný.

Zázrak, který musíte mít

Pokud máte sérum s retinolem, tak to použijte na noc, retinol se totiž nesnáší se slunečními paprsky. Pokud používáte pleťové sérum dlouhodobě, tak pro vaši pleť děláte to nejlepší, co dělat můžete. Za špatnou pletí nestojí jen věk, ale proti hraje i stres, nemoc, únava, dieta, nedostatek spánku a také hormonální změny.

Pokud vidíte, že vaše pleť není taková, jaká by být měla, tak rozhodně sáhněte po séru. To vaši pleť dokonale vypne a dodá jí naprosto vše důležité, co je třeba. Má okamžitý účinek, v kosmetice je sérum nazývané jako zázračný přípravek. Někdy jej stačí použít jen občas, ale pokud vaše pleť hodně trpí, pak jej nanášejte na pleť každý den.