8310510814_cb8bc071f3_o

Vypadávání vlasů je zřídkakdy pouze problémem vzhledu a psychiky. Pokud vás trápí alopecie před 50tým rokem vašeho života, znamená to, že problém s vlasy pouze odráží, že uvnitř našeho těla něco nefunguje tak, jak má.

Existuje spousta možností, jak zpomalit, nebo zcela zastavit nadměrné vypadávání vlasů. Jestliže u vás tato obtíž pouze začíná, pomůže upravit jídelníček, více spát, snažit se vyvarovat nadměrnému stresu a použít pár domáckých rad.

Můžete použít vlasové oleje jako kokosový nebo mandlový olej, olivový olej, ricinový olej, amla olej nebo jiné. Přidejte několik kapek esenciálního oleje z rozmarýnu do základního směsi pro lepší a rychlejší výsledky. Pokud vás trápí malý objem je možné použít speciální séra, která jsou na bázi nanogenu. A pomohou vytvořit vzhled krásných, hustých vlasů téměř jako po transplantaci vlasového porostu.

Je třeba se také zamyslet, jestli si za ubývající porost nemůžete tak trochu sami. Nadměrné barvení, vysoušení, žehlení, příliš těsné sponky, nadužívání stylingových přípravků a jejich nedostatečné vymývání – to vše má na vlasy přímo devastující efekt. Fyzikální poškození vlasů vnějšími vlivy je lehké napravit. Prostě se vzdáte takovýchto úprav, použijete vlasové masky pro výživu a růst vlasů. A když si začnete vlasy upravovat ohleduplně, jistě se budete brzy chlubit krásnou hřívou.

Poté existují důvody zdravotní, některé jsme vyjmenovali už výše, dalšími je například syndrom polycystických ovárií, lupénka, poruchy štítné žlázy, nedostatek bílkovin ve stravě, podvýživa, málo železa, zinku, vitamínu C a B. Na řešení vypadávání vlasů z vnitřních příčin je nejlepší vyhledat odbornou pomoc, aby se nejen odhalila včas a správně základní příčina, ale pouze odborník vám může pomoci upravit hladinu hormonů. Nezřídka je vypadávání vlasů také prvním příznakem mnohem vážnějších zdravotních problémů. Jelikož tělo, když bojuje s vážnou nemocí, šetří živinami – první příznaky jsou vidět na tělu pro přežití nepotřebných nehtech a vlasech. Proto se vyplatí problémy s vlasy nepodceňovat, protože jsou nejen korunou krásy, ale i varovným majákem, přes který s námi naše tělo komunikuje a volá o pomoc.