By: tommerton2010

Toužíte po dokonalé pleti a tak se snažíte o ni co nejlépe pečovat. Dost možná ale nevíte, co to znamená maximální péče a jaké přípravky by vám doma neměly chybět. Je také možné, že máte plnou koupelnu kosmetiky, ale i tak nemusíte mít vše, co si vaše pleť žádá.

Věděla jste, že mít krásnou pleť neznamená jen používat dokonalé a předražené přípravky, ale že o pleť je třeba pečovat i zevnitř?  Velmi důležité je dodržovat správný jídelníček a i vitamíny vaší pleti hodně dají. Proto byste měla kromě přípravků, které na pleť nanesete, mít i produkty, které se užívají vnitřně. Přejděme k přípravkům, které se na pleť nanášejí.

Čištění pokožky je základ, a tak bychom to měly dělat pravidelně. Čistit pokožku je třeba ráno i večer a hloubková péče je třeba jednou za týden. V koupelně bychom tedy měly mít čistící a odličovací prostředky a pak také peeling, kterým čištění provedeme hloubkově. Dále by nám neměla chybět maska na pleť a maska na oči. Chceme-li pokožku okamžitě vyhladit, pak je dobré sáhnout po séru, to má okamžitý vypínací efekt. Dále bychom měly mít noční a denní krém a velmi důležitou roli pak hraje krém oční. Tam byste také měla mít hned dva druhy krémů. Oční na otoky, ten je vhodný na den a oční krém proti vráskám, který se hodí na noc.

Je-li vaše pokožka problematická, tak bude třeba mít v kosmetické taštičce ještě i další pomůcky a to jsou tyčinky na akné, korektory, antibakteriální ubrousky, kterými můžete sovu pleť čistit během dne, kdy je však nutné pokožku pak ještě následně přepudrovat.

Zároveň byste pak neměla zapomínat na výživnou bombu, která vaší pleť okamžitě rozjasní a vypne a která se hodí v momentě, kdy jste nevyspalá, kdy jste prohýřila noc a potřebujete okamžitou vzpruhu, abyste nevypadala unaveně. Tento přípravek by vám tedy také neměl v koupelně chybět.