Dospělí si čím dál častěji vybírají kvalitní pleťovou i tělovou kosmetiku, což je dobře. Ještě pečlivější bychom měli být při nakupování dětské kosmetiky a dětských plenek, vždy vybírejte raději dětské látkové pleny, které nejsou běleny chlórem a plné chemikálií. Výrobci dbají na to, aby jemnou pokožku miminek nevysušovala, nedráždila ji, podporovala ochranný plášť kůže, který se v prvních měsících života vytváří. Nejlepším ukazatelem spokojenosti jsou pozitivní reference ostatních uživatelů. Tak si budete jisti, že daný sprchový gel či mycí pěna skutečně zbavuje nečistot, ale nepřináší vedlejší negativní účinky.

Aby děti mytí bavilo a neplakaly

To, že se vyrábí mycí tělová i vlasová dětská kosmetika, která nezpůsobuje podráždění očí a slzičky, je již na denním pořádku. Chtějte však víc. Vybírejte takovou, která má hodnotu pH 5,5 a stará se o přirozenou ochrannou vrstvu pokožky. Nejde jen o tělo, důležité je mít takový i šampon. Malým miminkům se tvoří ve vláscích stroupky, které jsou mastné, odlupují se a z vlasů se poměrně špatně odstraňují. Dětský šampon od renomovaných výrobců si s nimi hravě poradí. Dbejte i na to, aby v kosmetice nebyly barviva a konzervační látky. Jestliže je vaše ratolest ekzematik nebo má jiné kožní onemocnění, i tady již není potíž nalézt vhodné výrobky, kterou jsou malými uživateli bezproblémově snášeny.

Větší děti si mohou vyrobit vlastní domácí tělové mléko či sprchový gel, stačí, abyste jim nakoupili patřičné vybavení. Stačí zabrouzdat na webové stránky www.cosmetic-kitchen.cz, kde najdete vše potřebné pro výrobu mycí kosmetiky. Vybírat můžete dle oblíbené vůně, barvy, bylinek pro daný účinek… Fantazii se meze nekladou. Děti nebo vy snadno vyrobíte i hezký dárek pro své nejbližší, v němž bude kus z vás.

Tip: Hledáte zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc poskytují ochranu a pomoc? Najdete je i ve vašem krají (například ZDVOP Královéhradecký).

Chráněné a zdravé rty pro bezbolestný smích i jedení

Pokud již někdy vaše dítko mělo vysušené, popraskané rty, určitě víte, jak velká potíž může vzniknout při smíchu nebo krmení, pití. V teplých dnech, kdy slunce pálí, je důležité rty dostatečně hydratovat a chránit před UV zářením. Než jdete s děťátkem ven, šetrně natřete nejen tělíčko opalovacím krémem s patřičným UV filtrem a na ústa použijte balzám na rty. Možná to bude dítku zprvu nepříjemné, za klidné chvilky po návratu a bezproblémové stravování to ale jistě stojí.

Kvalitní dětská kosmetika pro malé i větší děti je k sehnání v lékárnách, ale i větších drogeriích. Stačí se jen zeptat, nebo si informace pohledat na webových stránkách.