By: Luca 4891

Někdo bere tetování jako symbol kriminality a něčemu zlého, pro jiného je to ozdoba a pro mnohé je to zvěčnění něčeho, co bylo v jeho životě něčím výjimečné nebo zásadní. Ale co se stane, když vám tato malůvka začne překážet?

Proč se lidé rozhodnou odstranit tetování?

Mnohdy se stává, že se nechávají tetovat velice mladí lidé, kteří si ještě dokážou uvědomit, jaké dopady by jejich ozdoba mohla mít. A později toho litují, a tak zvolí krok pro odstranění tetování. Anebo se také může stát, že se vám bude tetování překážet v povolání, zejména pokud se rozhodnete pro lékařské obory, protože zde je to poněkud přísně cenzurováno. A také se může stát, že si někdo nechá vytetovat jméno své drahé polovičky, ale pak se situace změní a vztah se rozpadne, pak může být tetování velkou překážkou pro budování nového vztahu.

Jak lze tetování odstranit?

Jde teď už o poměrně klasický zákrok, kdy se tetování odstraňuje pomocí laseru. Jde o speciální lasery, které dokážou odstranit nejen černo bílé ozdoby, ale také barevné, bez ohledu na to, jak hluboko v kůži je tetování vryto. Princip je založen na procházení paprsků do kůže, kde rozbíjí molekuly pigmentového zbarvení na velice malé částečky, které se postupem času samy vyloučí. Mnohdy je potřeba tento laserový zákrok několikrát opakovat, aby tetování zmizelo úplně.

Bolest, jizvy a jiné nepříjemnosti?

Pravdou je, že mnoho lidí se k odstranění tetování nedonutí, protože se bolí toho, že během zákroku pocítí bolest anebo, že jim zůstane jizva. Díky dnešním technologiím mohou být tyto obavy vyhnány, protože lasery zasahují pouze na místo tetování a vám nepoteče žádná krev a ani se nemusíte bát, že vám zůstane nějaká jizva. Avšak to, že neucítíte žádnou bolest, se splnit nedá, přece jen jde o zásah do lidské kůže, která je poněkud citlivá, takže jisté bolesti se nevyhnete.

Kolik si zaplatím za odstranění tetování?

Cena odstranění tetování není malá, ale mnoho záleží na tom, o jak velké tetování jde a také na tom, jak hluboko je. Protože čím budete tetování větší a hlouběji umístěné, tak tím bude cenu dražší, jelikož se bude muset zákrok několikrát opakovat.

Co je se zákrokem spojeno?

Samozřejmě konzultace s lékařem, který musí uznat, zda je vhodné či nevhodné si nechat tetování odstranit. Záleží to na jeho umístění a také na stáří nejen tetování, ale také člověka, který je jeho nositelem. A pak také rozhovor s dermatologem, který se bude zabývat vaši kůži, poradí vám, co udělat, jak si následně kůži chránit a podobně.

Kde si mohu nechat zákrok udělat?

Vždy jde o zákrok, který je prováděn odborným lékařem, takže se můžete jednoduše objednat na klinice, která vlastní speciální laser. Takovou kliniku můžete najít zejména ve velkých městech, jako je Praha, ale také Šumperk či Olomouc a určitě i jiná města.

Pokud bylo vaše rozhodnutí špatné, tak jej můžete změnit, ale bude vás to stát nejen jistý finanční obnos, ale také trochu utrpení.