V zimě jsou vlasy namáhány při velmi nízkých teplotách, které jim nesvědčí, v létě jsou naopak vystavovány teplotám vysokým, slané vodě a dalším vlivům, které je mohou poničit. Aby byly vlasy krásné a zdravé, vyžadují péči.

Mytí a úprava vlasů

Často kladenou otázkou bývá, v jakém intervalu si mýt vlasy. Všechno záleží na typu vlasů i každodenní situaci. Obecně platí, že byste si hřívu měly umývat spíše méně než více, avšak někdy není zbytí a když to situace vyžaduje, je nutné i každodenní mytí. V tomto případě je vhodné používat šampon určený pro každodenní péči.

Šamponem však péče o vlasy zdaleka nekončí. Při každém mytí je vhodné použít také kondicionér, který vlasy vyživí a také uhladí. Nebudou elektrizovat, poletovat kolem hlavy, ale budou vypadat upraveně. Jejich rozčesávání bude navíc o tolik snazší. Jednou týdně můžete použít také masku, která vlasům poskytne kompletní péči, funguje podobně jako kondicionér, ale vlasy více vyživí.

Dodatečná úprava

Pro vyživení vlasů a jejich dodatečnou úpravu můžete jako závěrečnou péči použít vyživující a ochranný olej, který se lehce vetře do vlasů. Krásně je vyladí, upraví a dodá jim hebkost a lesk. Pokud máte z této závěrečné péče obavy, můžete je rovnou vypustit z hlavy – vlasové oleje mají jemné složení, které se snadno vstřebává. Při použití adekvátního množství nezanechává olej na vlasech mastný film. Vlasy zanechá vyživené a zabraňuje tak jejich vysušování a následnému lámání či třepení konečků.

Co vlasům škodí?

Kromě venkovních vlivů vlasům neprospívá příliš časté vysoušení fénem, kulmování nebo žehlení. Všechny tyto přístroje pracují s vysokou teplotou, která vlasové vlákno vysušuje a tím ho oslabuje. Natáčení či narovnávání vlasů se však vzdávat nemusíte. Před použitím těchto přístrojů aplikujte na vlasy ochranné masky či séra, které zmírní jejich poškozování. Vlasy můžete ochránit také tím, že je budete žehlit a natáčet na nižší teplotu a vysoušet chladnějším vzduchem. Alternativou pro úpravu vlasů bez jejich poškozování je přirozené vysoušení na slunci, což v zimě příliš aplikovat nelze, a natáčení vlasů pomocí natáček.