Únor je nejkratší měsíc roku, ať už je či není přestupný. Přináší do některých českých regionů první běhy jarních prázdnin, někde přisypává blahodárný sníh, jinam naopak vnáší naději, že sněhy už brzy pominou. Všude pak visí očekávání, že slunce budeme vídat častěji a cítit silněji.

Vyčerpání na těle i na duši je už znát, nelze jej brát na lehkou váhu a příslib jara teprve až v příštím měsíci nemusí stačit. Statistiky neziskovek dokonce vypovídají o tom, že nejvíce zdravotních kolapsů z vyčerpání mezi lidmi bez domova je evidováno právě na konci února a v březnu po oteplení, nikoli v největších mrazech.

Nežijeme sice na severním pólu, ale náznak polární noci a polárního dne tady beze sporu je. Vždyť rozdíl mezi délkou dne o zimním a letním slunovratu je více než 9 hodin! O pár set kilometrů severněji se dopad velmi krátkého slunečního svitu v zimním období na zdravotní a psychický stav lidí řeší systémově, jen my „Středoevropané“ se tváříme, že se nás to netýká.

 

 

Tělesná i duševní kondice prostě vypadá v různých ročních období jinak a pokud tuto skutečnost nerespektujeme, je velmi snadné si krátký měsíc prodloužit nekonečně se vlekoucí chřipkou, bronchitidou nebo třeba angínou v posteli. Přitom řešení není nikterak nedostupné, a dokonce není třeba ani elektronický recept: teplo, spánek, vitamíny, po aktivitě vědomý relax a prostředek na posílení imunity. U nás je osvědčený lék Wobenznym užíván nejen na posílení imunity preventivně, ale i jako řešení chronických stádií zejména respiračních onemocnění, kdy obranyschopnost selhala a potřebuje pomoc zvenčí. Enzymoterapie pomůže dodat organismu obdobné enzymy, jako používá samo a nastartuje tak správné imunitní procesy vedoucí k trvalému uzdravení. Lék Wobenzym je dostupný i bez předpisu a užívá se ráno a večer po 7 dražé. V těchto dnech už dokonce první dávka ráno nemusí být nutně za tmy :o). Více na www.wobenzym.cz.