Nevyléčitelná nemoc je velmi špatná zpráva pro každého, komu se něco takového donese. Je to velmi špatná zpráva jak pro člověka, kterého toto postihne osobně, tak pro člověka, kterému se toto stane v rodině, či okruhu jeho blízkých. Jak se naučit žít s nevyléčitelnou nemocí?

jarmoluk / Pixabay

Samozřejmě jde o nemoc, která jakýmsi způsobem komplikuje pacientovi život a kdy také dochází k určitým omezením. Je třeba tyto omezení dodržovat a respektovat s tím, že je to opravdu nutné. Omezení může být i v zaměstnání. V tomto případě přichází na řadu invalidní důchod.

Trpíte-li nevyléčitelnou nemocí, naučte se těšit se a radovat z každého dne. Věnujte se hodně věcem, které milujete a naučte se optimisticky žít s tím, že se nebudete stresovat a budete na svou nemoc pozitivně myslet. I když to zní možná neuvěřitelně, tak psychika, dokáže vyléčit mnoho.

Proto pokud budete věřit v to, že vám jednou bude lépe a že vás nemoc nepohltí, tak si tím velmi pomůžete. Nesmíte se litovat, ale jít se vztyčenou hlavou životem dál a věřit, že se jednou stane něco, co vám pomůže a co vás třeba i vyléčí. Věda jde stále kupředu a to, že je vaše nemoc nevyléčitelná dnes neznamená, že bude nevyléčitelná i zítra.

Pokud se budete na věc dívat pozitivně a naladíte své myšlenky pozitivně, bude to pro vás jedině plus, díky kterému si budete život užívat mnohem více, než kdybyste se nemoci úplně podali. Určitě dodržujte rady lékaře, ale snažte se alespoň na chvíli svou nemoc vypustit z hlavy a žít tak, jako by vám nic nebylo. Určitě to není jednoduché, ale pro život je to velmi důležité.

Buďte veselý, bavte se se svým okolím, dělejte to, co vás baví, věnujte se nejen sobě, ale i svým kamarádům a přátelům. Budete se cítit lépe a hodně vám to pomůže.