Mnohokráte jsme byli od začátku srpna ujištěni, že pozítří se dostaví definitivní konec veder a sucha. Alespoň pro letošek. Teprve až na konci září ale došlo k naplnění této téměř dva měsíce trvající a stále se posouvající předpovědi a astronomický podzim s sebou přinesl i opravdu podzimní velmi chladná rána a mlhy. Z pohledu lidského je na tom nejzajímavější ochota opakovaně důvěřovat tolikrát nenaplněné předpovědi, i když se pravděpodobnost trefy určení počasí dále než na druhý následující den blíží spíš magickému věštění.

Jindy jsme přeci tolik podrážděni tím, že se někdo mýlil, neuvedl všechny okolnosti, neřku-li lhal, a vyvozujeme z to okamžitě závěry. Ale v rámci meteorologických témat jsme znovu a znovu připraveni spoléhat se na dlouhodobé předpovědi počasí, přestože sami profesionální meteorologové upozorňují, že správnost předpovědi na 3 dny dopředu je matematický model s omezenou pravděpodobností…

Naopak jiné, s železnou pravidelností se zjevující skutečnosti vidět nechceme:

S podzimem přicházejí nejen odpovídající teploty, houbařská sezóna, barvy a melancholické nálady. Také jsou tu delší noci, kratší dny, méně síly a období nemocí.

Jak jsme se v létě dokázali nabít sluncem, teplem, vitamíny a krásnými zážitky a jak umíme zavčas říci dost, naznat svoje možnosti a dopřát si odpočinek, se ukáže právě teď.

Prověrky jsou už v plném proudu. Ve zkušebních komisích poletují zástupci virových onemocnění, bakteriálních infekcí a kvasinky. Zaměřují se zejména na kvalitu imunitního systému v souvislosti se zdravou psychikou.

Pokud se necítíte před těmito říjnovými testy dobře připraveni, vezměte si raději předem enzymoterapeutické „doučování“. Jmenuje se lék Wobenzym a dá se koupit v lékárně. Jestli jste už u testů propadli, nasaďte enzymy hned s léčbou, ať nemusíte skládat další reparáty. Zrychlí hojení, zkrátí průběh nemoci a zamezí chronické recidivě. Více na www.wobenzym.cz.