Ucpaný nos dokáže pěkně znepříjemnit život. Nejen, že se nám špatně dýchá, ale dočasně ztratíme i čich, a tím pádem chuť. Obzvláště v noci je obtížné dýchání velmi nepříjemné. Budíme se nevyspalí a neodpočinutí.

Jak si pomoci podle babských rad?

Nejdoporučovanějším prostředkem, který s ucpaným nosem zatočí, je solný roztok. Tím můžete nos jednoduše proplachovat. Dále si uvařte silný kuřecí vývar, jenž dokáže posílit oslabený organismus. Stejnou službu prokáže také česnečka. Úlevu přinese inhalace horké páry. Buď ji budete provádět nad miskou schovaní pod ručníkem, nebo se naložíte do vany. Můžete přidat pár kapek eukalyptového oleje.

Jednoduchá pomoc z lékárny

V případě, že se nechcete zdržovat přípravou domácích pomocníků na ucpaný nos, navštivte lékárnu. Zde vám zpravidla doporučí sprej do nosu (https://www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/nosni-dekongestanty/sinex-vicks-nosni-sprej) s velmi rychlým nástupem účinku. Konkrétně přípravek Sinex Vicks vám uleví až na 8 hodin.

V čem spočívá účinnost přípravku?

Díky přírodním složkám aloe a eukalyptu začne sprej účinkovat během pár minut. Pokud upřednostňujete kapky do nosu, můžete si být jisti, že mají účinek stejný. Sinex Vicks aplikujte 2-3× denně 1–2 vstřiky do každé dírky. Děti ve věku 6–10 let si vstříknou max. 1×. Pro mladší děti není přípravek určený. Ucpaný nos a rýma by měla odeznít do 5–7 dnů. V opačném případě je nutné navštívit lékaře.

Vsaďte na kombinace léčivých přípravků

Abyste celkový proces úlevy urychlili, přidejte ke kapkám či spreji ještě nosní krémy. Ty svou mentolovou vůní usnadňují dýchání a zároveň pečují o podrážděnou pokožku v okolí nosu. Působení těchto přípravků posílíte také pitím horkých nápojů značky Vicks.