294091_10150349170122877_203790661_nTrávicí systém je pro naše tělo nesmírně důležitý, umožňuje nám přijímat potravu a brát si z ní pro tělo důležité látky. Každého ovšem jednou za čas potrápí mírné potíže, jako jsou zácpa, nafouklé břicho, plynatost, průjem apod. Aniž by si to lidé uvědomovali, často tyto problémy doprovází také únava a poruchy koncentrace. Dá se jim nějak předcházet?

Chcete-li prospět svému trávicímu traktu, dodržujte zdravý způsob života. Konzumujte vyváženou stravu a jezte pravidelně. Že to není zrovna vždy možné? Pak si vezměte na pomoc přípravky pro lepší trávení.

Máte dostatek probiotik?

Mléčné bakterie neboli probiotika mají za úkol ovlivňovat složení střevní mikroflóry. Vyskytují se ve střevech, kde přispívají k trávení, produkci vitamínů K a B12. Bojují proti všem nepřátelským bakteriím, snižují riziko infekcí a zvyšují imunitu. Ačkoliv o tom většina lidí nemá ani tušení, 70 % imunitního systému člověka se nachází právě ve střevě.

Nedostatek probiotik se tedy může projevit náchylností k nemocem či zažívacími potížemi, které mohou vyústit až ve vážná onemocnění. Je proto vhodné jejich zásobu pravidelně doplňovat, a to formou mléčných výrobků (jogurty, acidofilní mléko, brynza, kefír), kvašených okurek či nesterilizovaného kysaného zelí. Určitou možnost představují také výživové doplňky, vyzkoušet můžete například značku Viridian Nutrition.

Pozor: Nepleťte si probiotika a prebiotika. Prebiotika s písmenem E jsou látky, které probiotické bakterie využívají, aby mohly přežívat a rozmnožovat se v trávicím traktu člověka.

Pomohou i digestiva

 

digestiva male

Vaším pomocníkem pro lepší trávení by neměla být pouze probiotika, ale také digestiva, což jsou látky na podporu trávení. Existuje jich spousta a za jedno z dobrých digestiv je mimochodem považován i alkohol. Jistě jste už někdy slyšeli moudro, že je dobré si dát po obědě sklenku piva pro lepší trávení. Například v takové Indii se jako digestiv podává směs koření ke žvýkání. Jenže alkohol nelze konzumovat vždy a koření rovněž není zrovna dobrým řešením. Digestiva a probiotika lze naštěstí sehnat ve formě doplňků stravy, koupíte je v různých e-shopech i v lékárnách.

Několikadenní detox určitě neuškodí

Trávicímu systému byste měli jednou za čas dopřát úplný restart. Už v dávných dobách lidé drželi půst a mělo to svůj důvod. Tělo se úplně vyčistí a bude zase připravené fungovat. Do zažívacího traktu se prostřednictvím potravy denně dostávají toxické substance, které pak způsobují zdánlivě běžné problémy, jako jsou bolest hlavy, infekční onemocnění apod. Když si dopřejete detox, možná se jich zbavíte.

Vyzkoušejte přípravky značky Virdian Nutrition. Výrobce se nezaměřuje pouze na doplňky stravy určené na podporu trávení, v nabídce jsou například Ester vitamín C, B-Complex a mnohé další tělu prospěšné vitamíny i látky.

ColdSeason 747x318