Bolest hlavy, kdo z nás by se s ní alespoň párkrát v životě nesetkal. Důvody proč bolest hlavy vzniká, mohou být různé. Někdo jimi trpí velmi často, někdo pocítí občas slabou bolest hlavy při dalších onemocněních, jako je bolest v krku.

Velké bolesti hlavy s dalšími problémy

Ten, kdo patří do skupiny často trpících bolestmi hlavy asi velmi dobře ví, co to je za nesnesitelné muka. Někdy bolest hlavy může dokonce doprovázet i průjem a zvracení. V takovýchto případech je velmi dobré poradit se s lékařem, nechat si udělat vyšetření a předepsat léky, které vám od té neúnosné bolesti pomohou.

Pokud zatím neužíváte žádné konkrétní léky předepsané lékařem, pak mějte při ruce alespoň Brufen, který si vezměte v okamžiku, kdy cítíte, že bolest začíná přicházet, jak to neuděláte hned, bude již pozdě.

Pokud dobu užití léku propásnete, nezabere už vůbec ni…

… a vám nezbude nic jiného, než si to celé vytrpět a vydržet to nesnesitelné tepání v hlavě, které může způsobit i mžitky a pískání v uších. V těchto případech si zatáhněte rolety, žaluzie, či závěsy, lehněte si do postele a mějte kolem sebe klid. Nutné je opravdu ležet a být v klidu.

Na čelo si pak položte mokrý hadr, nebo si čelo pomažte pálivou mastí jakou je například koňská mast, nebo čínská mast, které mají dobré účinky. Pomažte si hlavně spánky a odpočívejte.

Dokud se vám neuleví nevstávejte. Je-li bolest nesnesitelná, zavolejte si záchranku a nechte se odvést do nemocnice, kde vám poskytnou pomoc. Časté bolesti hlavy je stoprocentně nutné konzultovat s lékařem, protože je třeba, aby se odhalila příčina proč tomu tak je a nasadila se vhodná léčba.

Někdy je bolest daná tím, že jsme byli dlouho na slunci, nebo jsme přijmuli málo tekutin, v tomto případě pak může být doprovázena omdlením. Některé ženy trpí migrénami, když přichází menstruace. Důvodů může být mnoho a je na lékaři, aby je odhalil.