By: Vladimir Pustovit

Určitě jste si také všimli toho, že jsou ve vašem okolí páry, kterým to klape a milují se, a pak jsou také páry, které mají problémy a vy jste je snad nikdy neviděli, aby spolu byly za dobře. Je to dané každým z nich. Buďto se dva lidé k sobě hodí více, nebo méně a kterým párům to spolu nejvíce klape?

Jedná-li se o vášnivý pár, pak je to obvykle ukázková láska, kterou by těm dvěma mohl každý závidět. Ve vztahu je velmi mnoho vášně, ale pokud tato vášeň vyprchá, tak si oba najednou nemají co říci a odcizí se. Každý pak touží po něčem novém, co se už v jejich vztahu vytratilo a často se vztah rozpadá.

Oddaný pár je ten pár, který je naprosto sehraný a pokud jeden z nich chce něco říct, druhý moc dobře ví, co ten první dopoví, i když svou řeč ještě neskončil. Tento pár je na sebe tak napojený, že jsou jako jedna duše a jedno tělo. Takovýto pár je spíše jako sourozenecký a proto je pro ně sex něčím, co mohou brát jako incest a nejsou tedy až takovými milenci, jako partnery v životě. Chybí mezi nimi výrazně erotické napětí a na tom může klidně vztah i ztroskotat. Sice jim lidé mohou na první pohled závidět, ale ten druhý pohled už pro okolí není až tak zajímavý.

Praktický pár je takový pár, který se do sebe nezamiluje na první pohled, ale časem zjistí, že k sobě skutečně patří a že je mezi nimi silné pouto, které je táhne společným životem. Tyto vztahy bývají těmi nejstabilnějšími. Zdravý pár je ten, který má svou vlastní osobnost a který dokáže i přesto jet na stejné vlně. Pokud máte partnera, který umí otevřeně mluvit o problémech a řešit je, pak máte vyhráno. I sex mezi dvěma lidmi, kteří mají tyto vlastnosti, je velice dobrý a zajímavý. Tito dva se spolu dokážou domluvit téměř ve všem a také jeden druhému umějí naslouchat a v případě nutnosti potom i ustoupit.