Když se rozhodneme zhubnout, jistě čerpáme mnoho rad a důležitých poznatků. Podívejme se společně na to, jaké mýty vlastně hubnutí doprovází. Díky našim informacím se jim lépe vyhnete.

stevepb / Pixabay

Hned první mýtus je spojený s jídlem jako takovým. Zde jasně platí, že mnoho lidí stále žije v představě, že dieta znamená nutně hladovění, odmítání stravy a jednotvárné jídlo. Cesta k dokonalé váze je však zcela opačná a o tomto postupu můžeme říci, že zcela určitě nefunguje. Za pravdu tomu dávají nejenom odborníci, ale i ti, kteří konečně zkusili postup správný – s využitím poznatků ve výživovém poradenství.

Při hubnutí mohou pomoci různé prášky – další mýtus

Je sice pravdou, že na našem trhu existuje několik doplňků stravy, které třeba omezí chuď k jídlu, nebo zrychlí náš metabolismus. Částečně sice fungují, ale spoléhat na ně rozhodně nelze. Mnohem účinnější může být dostatek správné stravy, pevné vůle a trocha pohybu. Tato kombinace stačí, aby se hubnutí podařilo dle našich představ a aby byl jídelníček na hubnutí skutečně funkční. Než tedy investovat do drahých medikamentů, je lepší oslovit zkušeného výživového poradce, který bude mít na naši postavu mnohem větší vliv – samozřejmě ten pozitivní.

Chcete zdravé hubnutí? Vynechejte cukry a tuky

I to je jeden z dalších mýtů, který je spojený hlavně s různými univerzálními dietami z časopisů. Je sice pravdou, že jednoduché cukry a nezdravé tuky nejsou pro naše tělo nic dobrého. Existují ale i cukry složené, takzvané sacharidy, které naše tělo nutně potřebuje. Proto by je měl obsahovat i dietní jídelníček. Podobně jsme na tom i s tuky, které je nutné konzumovat třeba z mořských ryb. Rázem vidíme, že i zdravé hubnutí tyto látky vyžaduji. První zajistí dostatek energie na všechny aktivity, zatímco druhé jistotu správného fungování našeho těla. Buďte chytří a jezte správně.